ТЕМА 8. Погода
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Диво-зернятко
УРОК 10. Невдала екскурсія.
Як синоптики визначають погоду?
Мета
- продовжити ознайомлювати дітей із роботою метеостанцій, приладами, які допомагають визначати погоду;
- розкрити секрети роботи синоптиків;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння працювати з простим медіатекстом;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- розповісти про важливість знань про погоду та її зміни;
- виховувати естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- проявляє ініціативу, продуктивно працює з членами групи, точно висловлює думки під час організації спільної навчально-пізнавальної діяльності;
- знає, які чинники зумовлюють мінливість погоди;
- знає секрети роботи синоптиків;
- знає, які прилади допомагають визначати погоду;
- виступає в ролі ведучого / ведучої прогнозу погоди.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- окуляри.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Незвичайні окуляри”. Сьогодні ми маємо бути дуже уважними і спостережливими, щоб нічого важливого не пропустити. Є в мене незвичайні окуляри. Коли їх надінеш, одразу бачиш щось гарне, чудове у своєму сусідові / своїй сусідці. Ці незвичайні окуляри дають мені можливість побачити, що Віка сьогодні дуже уважна. Цікаво, а що ви побачите, коли надінете окуляри? |
2. Вправа “Очікування”
А я, своєю чергою, сподіваюся, що ви будете гарно й чітко висловлювати свої думки, обґрунтовуватимете їх, робитимете висновки.
|
3. Вправа “Пригадай”
|
Пригадайте, про що ми говорили на минулому уроці. Прочитайте твердження. Позначте істинні. Поясніть свої міркування (зош. с. 46, завд. 1). |
4. Повідомлення теми уроку
|
Мандруючи разом із жевжиками, продовжимо ознайомлюватися з тим, як синоптики визначають погоду. |
5. Вправа “Три ідеї”
|
Кілька разів на день по телебаченню й радіо передають прогноз погоди. Ця інформація важлива для багатьох сфер людської діяльності: для сільського й комунального господарства, будівництва, авіаційного й морського транспорту. Інколи складають спеціальні прогнози, де особлива увага приділяється можливим заморозкам, ураганам, штормам, граду тощо (зош. с. 46, завд. 2).
|
6. Перегляд відео “Екскурсія агрометеорологічною станцією Херсон”
|
7. Робота з коміксом “Зіпсований прогноз погоди”
|
Розгляньте уважно комікс і дізнайтеся, як екскурсанти можуть зіпсувати прогноз погоди (підр. с. 95).
|
8. Фізкультхвилинка
|
Руханка “Тук-тук-тук”. |
9. Онлайн-вправа “Погода на фото”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
10. Робота з віршем С. Дерманського “Мамина робота”
|
Прочитайте вірш Сашка Дерманського “Мамина робота”. ЗАВАНТАЖТЕ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
|
11. Перегляд відео “Прогноз погоди від Фросі”
|
12. Вправа “Прогноз погоди”
|
Попрацюйте в парах. Спробуйте себе в ролі телеведучих. Придумайте і напишіть прогноз для весняного дня. Потренуйтеся озвучувати його. Спершу нехай виступить один із пари, а інший уважно вислухає його і по завершенні висловить зауваження та поради. Потім поміняйтеся ролями (зош. с. 46, завд. 3). |
13. Вправа “Оціни”
|
Оціни, наскільки вдалася вам роль телеведучого / телеведучої (зош. с. 46, завд. 4). |
14. Підсумок
1 |
Рефлексія.
|
2 |
Вправа “Продовж речення”. Було цікаво…
|
15. Домашнє завдання
|
Запропонуйте дітям спробувати себе в ролі ведучих прогнозу погоди й записати коротке відео на смартфон. Попросіть принести це відео до класу. Діти матимуть можливість проявити творчість під час зйомок і подивитися на себе та інших учнів класу. Подивіться, які відео записали учні та учениці 3-А класу Шабівського ЗЗСО. |
Методичні порадиДомашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх. |