ТЕМА 8. Погода
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Перо лелеки
УРОК 13. Національний парк “Подільські Товтри”.
Які рослини і тварини “передбачають” погоду?
Мета
- продовжити ознайомлювати дітей із містами та областями України;
- поглибити знання про Хмельницьку область;
- розширити й поглибити знання про світ комах;
- закріпити знання про те, яких тварин називають комахами;
- ознайомити з комахами, які допомагають людям передбачати погоду;
- навчати спостерігати за погодою, перевіряти народні прикмети — передбачення погоди;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння працювати із простим медіатекстом;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- проявляє ініціативу, продуктивно співпрацює з членами групи, точно висловлює думки під час організації спільної навчально-пізнавальної діяльності;
- знає унікальні місця Хмельницької області;
- знає головні ознаки комах;
- знає, які комахи “передбачають” погоду.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- роздруківка “Комахи – синоптики”;
- матеріали для творчої роботи — квілінгу.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Махніть рукою ті, що люблять відпочивати біля водойми.
|
2. Налаштування на тему уроку
Нас кличе дорога —
|
3. Перегляд відео “с. Бакота. Подільські Товтри. Дністер”
|
Подивіться на одну з унікальних місцин Хмельниччини з висоти пташиного польоту.
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжимо подорожувати Хмельниччиною, завітаємо до Національного природного парку “Подільські Товтри” і дізнаємося, у чому його унікальність. З’ясуємо, які комахи “передбачають” погоду. |
5. Вправа “Поясни”
|
Жевжики опинилися на території Національного природного парку “Подільські Товтри”, що на Хмельниччині. Розгляньте схему парку. Де вам хотілося б побувати? Поясніть свій вибір (підр. с. 97, завд. 1). |
6. Віртуальна мандрівка “Подільські Товтри. Україна вражає”
|
7. Вправа “Розкодуй”
|
Розкодуйте і прочитайте слово. Код: 2а, 1б, 4а, 4в, 2в, 4в. |
8. Вправа “5 слів”
|
Запишіть 5 слів, які асоціюються у вас зі словом МУРАХА. Поясніть свій вибір. |
9. Онлайн-вправа “Будова мурахи”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
10. Фізкультхвилинка
11. Вправа “Поясни”
|
Прогулюючись територією заказника “Чапля”, Мар’яна натрапила на величезний мурашник. Дівчинку зацікавили мурахи, і кількох вона намалювала. Яких неточностей припустилася Мар’яна? Поясніть, чому ви так вважаєте (підр. с. 97, завд. 2).
|
12. Перегляд відео “5 фактів про мурах”
|
Подивіться уважно відео й запишіть 2-3 факти, які вас зацікавлять. |
13. Вправа “Доповни”
|
Мар’яна довідалася, що мурах називають санітарами лісу. Достатньо п’яти мурашників, аби захистити від комах-шкідників дерева на ділянці лісу розміром 100 на 100 м. Розгляньте частину ланцюга живлення і доповніть його (підр. с. 98, завд. 3). |
14. Репортаж “Мурашник — на огляд”
|
15. Вправа “Поміркуй”
|
Спостерігаючи за мурахами, Мар’яна звернула увагу на їхню активність. Мама розповіла їй народну прикмету: “Якщо навколо мурашника кипить життя — дощу не буде”. Поміркуйте, як зміниться поведінка мурах, якщо незабаром має піти дощ. Перевірте свої припущення, а висновки запишіть (підр. с. 98, завд. 4). Якщо очікується дощ, мурахи… |
16. Комахи-синоптики
|
Прочитайте текст і поміркуйте, які прикмети можна перевірити (див. роздруківку “Комахи – синоптики”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
17. Творча робота
|
Виготовте мураху в техніці квілінгу за зразком (підр. с. 98, завд. 5). Перегляд майстер-класу “Мураха в техніці квілінг” |
18. Підсумок
|
Рефлексія.
|