ТЕМА 8. Погода

ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Перо лелеки

УРОК 16. Поганої погоди не буває!
Як погода впливає на настрій?

Мета

  • розширити й поглибити знання про емоції людини;
  • розглянути, як погода може впливати на настрій людини;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • удосконалювати вміння працювати з простим медіатекстом;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати любов до природи, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • проявляє ініціативу, продуктивно співпрацює з членами групи, точно висловлює думки під час спільної навчально-пізнавальної діяльності;
  • розрізняє приємні та неприємні почуття;
  • розуміє вплив погоди на настрій людини.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Руханка-танок “Привіт, привіт”.

Виконайте руханку. Чи тільки так можна виконувати рухи, про які йдеться в пісні? Придумайте свій танок-руханку до неї.

2. Вправа “Емоції”

 

Упродовж дня ви переживаєте величезну кількість різних емоцій. І не всі вони приємні. А чи вмієте ви розпізнавати емоції? Поміркуйте, який вираз обличчя якій емоції відповідає, і з’єднайте їх. За потреби скористайтеся довідкою.

Довідка: сум, задоволення, радість, здивування, сумнів, розпач, гнів, сором, страх.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
  • Які емоції ви пережили сьогодні? Розкажіть.

3. Перегляд відео “Пробудження природи навесні”

  • Чим вразило вас відео?
  • Чи змінився ваш настрій? Що вплинуло на зміну настрою?

4. Вправа “Покажи”

Махніть рукою ті, хто любить сонячну погоду.
Плесніть у долоні ті, хто любить гуляти під парасолькою в дощ.
Встаньте ті, хто любить прогулянки парком.
Тупніть ті, кого не лякає вітер, і хто любить гуляти у вітряну погоду.
Помахайте руками ті, хто любить, коли йде дощ.
Підморгніть мені ті, кого не лякає морозна погода.
Підніміть руку ті, для кого немає поганої погоди.

5. Повідомлення теми уроку

 

Щодня в нашому житті відбувається безліч подій, які викликають у нас різні емоції та почуття. Сьогодні на уроці ми дізнаємося, як погода впливає на наші емоції та здоров’я.

6. Вправа “Розкажи”

 

Розгляньте малюнки. Як погода впливає на настрій кожної дитини? Розкажіть (підр. с. 101, завд. 4).

  • Розіграйте в парах можливий діалог між дітьми.

Усі ми по-різному сприймаємо погоду. Комусь подобається дощ, а комусь — ні. У когось гарний настрій, коли світить сонечко, а в когось — коли йде дощ.

  • Пригадайте свої емоції та свій настрій за різних погодних умов. Як впливає на ваш настрій погода?

7. Вправа “Три запитання”

 

Третьокласники обговорювали, яка погода поліпшує їхній настрій. Результати обговорення подали у вигляді діаграми. Сформулюйте і запишіть три запитання за її даними (підр. с. 101, завд. 5).

8. Фізкультхвилинка

 

Руханка “Щасливі діти”.

9. Вправа “Так — ні”

 

Перевірте, чи уважно ви попрацювали з діаграмою. Дайте відповіді на запитання (підр. с. 101, завд. 5).

Чи правда, що…

  • …дощ любить найбільша кількість дітей?
  • …морозну погоду не любить жоден респондент?
  • …хмарну погоду люблять більше, ніж спекотну, але менше, ніж теплу й сонячну?
  • …спекотну погоду любить найменша кількість дітей?

10. Вправа “Діаграма”

 

Довідайтеся, яку погоду люблять ваші однокласники та однокласниці. Побудуйте відповідну діаграму (зош. с. 49, завд. 1 / підр. с. 101, завд. 6).

11. Вправа “Доповни розповідь”

 

Прочитайте, як описала свій настрій Оксанка. Доповніть її розповідь наліпками (зош. с. 49, завд. 2).

12. Читання оповідання Василя Сухомлинського “Добре, що сонечко сяє”

 

Як ви гадаєте, чи тільки на настрій впливає погода?

Прочитайте в парах оповідання В. Сухомлинського “Добре, що сонечко сяє” і з’ясуйте, що ще може показати погода (див. роздруківку “Оповідання Василя Сухомлинського”).

Запитання:

  • Який настрій був у хлопчика під час дощу? Чому?
  • Чи змінився настрій Юрка в сонячний день? Чому?
  • Що здивувало маму хлопчика?
  • Який висновок вона зробила?
  • Про що ви замислилися, прочитавши це оповідання?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

13. Вправа “Знайди слова”

 

Знайдіть “погодні” слова, які заховалися в реченнях. Складіть із ними свої речення й запишіть (див. роздруківку “Знайди слова”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

14. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви завершуєте урок?
  • Що нового дізналися про погоду?

15. Домашнє завдання

 

Спробуйте описати свій настрій, використовуючи “погодні” слова (зош. с. 49, завд. 3).

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної