ТЕМА 8. Погода
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Золоте й солодке
УРОК 19. Бджілки-трудівниці.
Які природні явища бувають небезпечними?
Мета
- ознайомити з цікавими фактами із життя бджіл;
- пригадати головні ознаки комах;
- навчити надавати першу допомогу, якщо вжалила бджола;
- формувати вміння висловлювати власну думку;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння працювати з простим медіатекстом;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати бережне ставлення до братів наших менших, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- проявляє ініціативу, продуктивно співпрацює з членами групи, точно висловлює думки під час спільної навчально-пізнавальної діяльності;
- знає головні ознаки комах;
- уміє надавати першу необхідну допомогу, якщо вжалила бджола.
Обладнання
- матеріали для творчої роботи (шаблон бджілки, ножиці, клей ПВА, в’язальні нитки жовтого і чорного кольорів);
- роздруківки “Встав букви”, “Розділи слова”, “Шаблон бджілки”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Створимо гарний настрій. Мовчки знайдіть очима сусіда / сусідку й усміхніться йому / їй так, щоб стало приємно і йому / їй, і вам. Дякую вам за позитивний настрій. |
2. Вправа “Фотограф”
|
Уявіть, що ви — фотографи. Яку світлину сьогоднішнього ранку ви зробили б — кольорову чи чорно-білу? Чому? Розкажіть, що ви зафіксували б на своїй світлині. |
3. Вправа “Збери слово”
|
Прочитайте слово за стрілочками. Що у вас вийшло? Чи готові ви продовжити нашу подорож разом із жевжиками й відкрити для себе таємниці та цікавинки із життя бджілок-трудівниць? |
4. Онлайн-вправа “Які слова пропущені?”
|
Перевірте, чи уважно ви читали текст “Золоте й солодке”. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
5. Вправа “Щоденник подвійних нотаток”
|
Пригадайте, що ви вже знаєте про бджілок, і заповніть першу колонку таблиці.
|
6. Вправа “Встав букви”
|
Заповніть медом стільники у вулику — вставте пропущені літери і прочитайте цікаві факти про бджіл (див. роздруківку “Встав букви”).
|
7. Перегляд відео “Цікаві факти про бджіл”
|
Люди здавна знайомі із бджолами, адже здавна використовують мед та інші продукти бджільництва. Уважно перегляньте відео й дізнайтеся цікаві факти про цих комах.
|
8. Фізкультхвилинка з бджілками
|
9. Вправа “Розділи слова”
|
Прочитайте цікаві факти з життя бджіл, розділяючи слова в реченнях (див. роздруківку “Розділи слова”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
10. Перегляд відео “Що робити, якщо вжалила бджола або оса”
|
Відпочивати на природі та не стикнутися з комахами майже неможливо. Тому варто знати якомога більше про комах і знизити ризик укусу. Бджоли ніколи самі не нападають, поки їх не потривожити. Лише в такому разі смугаста комаха починає захищатися за допомогою жала. Причому жальце у бджілок зазубрене, тому бідолахи не можуть витягнути їх після укусу, й відривають від нього нижню частину тільця. Саме тому, вжаливши когось, бджілки швидко гинуть. І в дорослих, і в дітей укуси комах не тільки викликають дискомфорт, а й можуть значно погіршувати самопочуття та спричиняти алергічні реакції. Отож, що робити, якщо вас вжалила бджола, ви можете дізнатися з відео. |
11. Вправа “Щоденник подвійних нотаток”
|
Пригадайте, що ви дізналися про бджілок, і заповніть другу колонку таблиці, яку створили на початку уроку.
|
12. Творча робота. Аплікація з ниток “Бджілка”
|
Матеріали: шаблон бджілки (див. роздруківку “Шаблон бджілки”), жовті та чорні в’язальні нитки, ножиці, клей ПВА. Хід роботи
|
Методичні порадиЗробіть колаж “Бджілки”. На ватмані наклейте / намалюйте квіти, травичку, декілька вуликів. Над квітами діти приклеять своїх бджілок, які можуть летіти в різні боки. У класі висітиме яскрава картина, яка поліпшуватиме настрій дітям і вам. |
13. Підсумок
|
Рефлексія.
|