ТЕМА 8. Погода
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Диво-зернятко
УРОК 2. Рослина починається з дива.
Що таке погода?
Мета
- продовжити ознайомлювати дітей із містами та областями України;
- з’ясувати, що кавун — це гарбузина;
- вчити дітей усвідомлено, виразно читати прозові твори, розвивати вміння аналізувати тексти;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння ділити текст на частини, називати їх;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до пізнання природи, працелюбність, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
- аналізує прочитаний текст;
- знає, що кавун — це гарбузина та чим він корисний.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Упізнай”, “Хмара слів «Кавун»”, “Читання з позначками”;
- кольорові олівці;
- матеріали для творчої роботи.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування “Мої враження”
|
Поділіться своїми враженнями від спостережень за природою сьогодні вранці й продовжте речення: “Доброго ранку! Мене сьогодні вразило…”. |
2. Вправа “Уявне малювання”
|
Уявіть себе художниками. Якими фарбами ви намалювали б свій сьогоднішній ранок? Чому? |
3. Передбачення теми уроку
|
Прочитайте слова. живкиже рискня ннянасі нятазер українське води
|
4. Робота над уривком “Диво-зернятко”
Ми продовжуємо подорожувати разом із жевжиками Україною. А куди й за чим вирушили жевжики, ми дізнаємося, коли прочитаємо про нову пригоду цих кумедних істот. |
|
1 |
Самостійне читання пригоди (підр. с. 88). |
2 |
Вправа “Дай відповідь”.
|
3 |
Вправа “Встав слова”. Перевірте, наскільки уважно ви прочитали уривок. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
4 |
Вправа “Істинне — хибне”. Пригадайте зміст прочитаного уривка. Визначте, які висловлювання істинні, а які — хибні (зош. с. 43, завд. 1). |
5 |
Вправа “Упізнай” (див. роздруківку “Упізнай”). Упізнайте, насіння яких рослин зображене, і намалюйте їх. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
5. Вправа “Поміркуй”
|
Поміркуйте, що може завадити проростанню насінинки. Запишіть свої ідеї щодо того, як можна зарадити біді в кожному випадку (зош. с. 43, завд. 2). |
6. Фізкультхвилинка
|
Руханка-танець "Cucumber Dance". |
7. Хмара слів
|
Пригадайте, що ви вже знаєте про кавун, і заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Кавун»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
8. Перегляд відео “Цікаві факти про кавун”
|
9. Читання з позначками
|
Прочитайте цікаві факти про кавун (див. роздруківку “Читання з позначками”). Під час читання робіть позначки: ➕ — інформація, відома мені; ➖ — нова для мене інформація; ❗ — інформація здивувала; ❓ — хочу більше про це дізнатися.
|
10. Творча робота. Мозаїка “Кавун”
|
Матеріали: аркуш білого цупкого паперу, кольоровий папір темно-зеленого, світло-зеленого, червоного та чорного кольорів, клей, ножиці. Пригадайте, що таке мозаїка. Створіть мозаїки та поміркуйте, чим вони відрізняються від малюнків. Де ви бачили мозаїки? |
11. Підсумок
|
Рефлексія.
|