ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Там, де зароджується життя
УРОК 20. Зовнішні зміни.
Як ми дорослішаємо?
Мета
- формувати уявлення про те, як змінюється людина з віком;
- з’ясувати, які зміни відбуваються в організмі четвертокласників;
- розповісти про гігієнічні засоби та їх призначення;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати бажання вивчати свій організм.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Поєднай”;
- коробочка, мікрофон.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Скринька поганого настрою” |
Методичні порадиЗапропонуйте дітям перед початком уроку пригадати про “Скриньку поганого настрою”.
Причину поганого настрою діти записують 2-6 словами впродовж 10 секунд.
|
2 |
Вправа “Мікрофон” Продовжте речення “Який / яка я сьогодні” і розкажіть про себе. Наприклад: “Я сьогодні веселий, бо не спізнився до школи” або “Я сьогодні радісна, бо зустріла своїх подружок”. |
2. Вправа “Істинне — хибне”
|
Пригадайте, про що ви дізналися на минулому уроці. Визначте, які висловлювання істинні, а які — хибні (зош., с. 58, завд. 1).
|
3. Вправа “Поясни”
|
Поміркуйте і дайте відповіді на запитання.
Життєвий цикл метелика ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯЯк росте панда ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
4. Повідомлення теми уроку
У природі весь час відбуваються зміни. Змінюють одна одну пори року і частини доби. І людина упродовж життя змінюється. Сьогодні ми дізнаємося, які ж зміни відбуваються з людиною і як ці зміни можуть впливати на її життя. |
5. Вправа “Поєднай”
|
З’єднайте стрілочками назви періодів життя дитини з відповідним віком. Як можна продовжити схему? (див. роздруківку “Поєднай”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
6. Вправа “Поміркуй”
|
Четвертокласниця Катерина почала стрімко рости і набрала кілька кілограмів. Дівчинка вирішила сісти на дієту. Чи підтримуєте ви таке рішення? Чому? Прочитайте інформацію з довідника і поясніть, чи правильно робить дівчинка (підр., с. 128, завд. 2). Довідничок: Зараз ти невпинно ростеш. Для правильного розвитку організм потребує додаткової енергії — і апетит зростає. Важливо, щоб раціон був збалансованим, а дієта доцільна лише за призначенням лікаря. Пам’ятай: будьяке людське тіло прекрасне! Інформація для вчителя Зараз є дуже популярними різноманітні дієти. Багато молодих дівчат і жінок сідають на дієту, щоб стати стрункішими. При цьому вони не замислюються про своє здоров’я. Перш ніж сідати на дієту, потрібно врахувати особливості свого організму, порадитися з фахівцем, який підкаже, чи потрібна дієта, яка саме і на який період. Дієта — це ще й психологічне навантаження для людини. Тому, якщо людина раптово обмежує себе в раціоні, то не завжди худне, а інколи й починає набирати вагу. Не слід забувати, що багато вітамінів, які містяться в їжі, є необхідними для підтримання життєвого тонусу людини. |
7. Фізкультхвилинка
8. Вправа “Дай пораду”
|
Роман помітив, що після уроку фізкультури його тіло мало неприємний запах поту. На перерві хлопчик відмовився від спілкування з друзями і залишився на самоті, що зіпсувало йому настрій. Чи можна назвати рішення Романа вдалим? Які поради ви можете йому дати? Прочитайте інформацію з довідника і дізнайтеся, що потрібно робити, аби запобігти появі неприємного запаху поту (підр., с. 129, завд. 3). Довідничок: Статеве дозрівання змушує потові залози працювати активніше. Нічого поганого в поті немає — він допомагає твоєму тілу охолодитися. Проте в ньому активно розмножуються бактерії, що і спричиняє неприємний запах. Аби запобігти його виникненню, дотримуйся особистої гігієни. |
9. Онлайн-вправа “Догляд за тілом”
|
Перевірте себе. Поєднайте предмет гігієни з частиною тіла, за якою він допомагає доглядати. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
10. Вправа “Дізнайся”
|
Сказавши рідним “На добраніч”, четвертокласниця Ксенія нерідко ще кілька годин нишком переглядає відео в YouTube на смартфоні. Часто вона засинає о 23:30, а вставати їй доводиться о 7:15. Потім дівчинка ходить млява, напівсонна, з поганим настроєм (підр., с. 129, завд. 5).
|
11. Репортаж “Скільки потрібно спати, щоб залишатися бадьорими цілий день?”
|
12. Рефлексія
|
|
Вправа “6 капелюхів” Оберіть один із капелюхів і розкажіть про сьогоднішній урок. Яке завдання вас зацікавило? Для чого потрібні знання з цієї теми? Що гарного, на вашу думку, трапилося на уроці? Яке завдання викликало труднощі? Що ви порадите собі, однокласникам та однокласницям? Які зернята мудрості подарував вам урок? |