ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Там, де зароджується життя
УРОК 21. Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 4.
Яка інформація не для всіх?
Мета
- систематизувати знання про інформаційну безпеку, вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей;
- продовжити формувати поняття про приватну і публічну інформацію;
- учити розрізняти, яка інформація належить до публічної, а яка – до приватної;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати свідому потребу в досягненні фізичного, психічного, соціального, духовного благополуччя.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає про вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей;
- знає, що таке блог і хто такі блогери.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Інформація»”, “Саморефлексія”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Налаштування” Приготуйтеся швиденько,
Я дарую вам усмішку, гарний настрій, тепле слово і бажаю успіху на уроці. А щоб бути успішними, нам потрібно сьогодні на уроці:
|
2. Вправа “Однакові букви”
|
Подумки закресліть усі однакові букви і прочитайте слово.
|
3. Онлайн-вправа “Інформація, повідомлення, способи подання інформації”
|
Пригадайте, що таке інформація та які органи чуття допомагають нам її сприймати. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
4. Повідомлення теми уроку
|
Сучасний світ спонукає проводити багато часу в соціальних мережах, користуватися різноманітними гаджетами. Сьогодні ми поговоримо про спілкування в мережі «Інтернет». Про те, якою буває інформація про нас. Що можна розповідати всім про себе, а що повинно залишитися таємницею. |
5. Хмара слів “Інформація”
|
Заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Інформація»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
6. Онлайн-вправа “Приватна і публічна інформація”
|
Пригадайте, яка інформація приватна, а яка публічна. Чому виникли саме такі назви? ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
7. Перегляд відео “Публічна та приватна інформація”
|
8. Фізхвилинка
|
9. Комікс “Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 4”
|
Прочитайте уважно комікс про професора Фейковського (підр., с. 130–131 або електронна версія на сайті). Поміркуйте, як зміст коміксу стосується теми нашого уроку. Запитання і завдання для обговорення
|
10. Вправа “Що говорять персонажі коміксу” (електронна версія)
|
Позмагайтеся з професором Фейковським. Пригадайте події коміксу та відновіть речення. ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ |
11. Створення візитівки
|
Візитівка — традиційне джерело контактної інформації про людину чи компанію. Зазвичай на ній вказується прізвище, ім’я та по батькові, а також інформація для зв’язку з людиною.
|
12. Рефлексія
Поміркуйте, якими словами можна доповнити свої хмари слів. Запишіть ці слова. Поясніть свій вибір. |
|
Вправа “Саморефлексія”
|