ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. Шлях назовні
УРОК 22. Пригода четверта “Шлях назовні”.
Як влаштована наша шкіра?
Мета
- формувати уявлення про будову шкіри людини;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати бажання вивчати свій організм.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Так — ні”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Фантазійна подорож” Усміхніться одне одному й уявіть, що ми перебуваємо в дивному чарівному лісі. Мандруючи ним, ми підійшли до струмка. Уявімо цей струмочок.
Залишімося в такому настрої та розпочнімо роботу нашого уроку. |
2. Вправа “Емоції”
|
Упродовж дня ви переживаєте величезну кількість різних емоцій.
|
3. Вправа “5 слів”
|
Пригадайте, що дізналися про організм людини минулого тижня. Запишіть 5 слів, які пов’язані з цією темою. Поясніть свій вибір. |
4. Вправа “Так — ні”
|
Прочитайте твердження й оберіть відповідь (див. роздруківку “Так — ні”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
5. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжуємо подорож організмом людини з Максом і Моллі. Подорож уже добігає кінця і діти міркують, як їм вибратися назовні. Про те, як вони діяли, ми дізнаємося, коли прочитаємо уривок “Шлях назовні”. |
6. Опрацювання уривка “Шлях назовні”
1 |
Передбачення за заголовком Спробуйте передбачити, як же діти зможуть вибратися з тіла людини. |
2 |
Читання уривка в парах (підр., с. 132)
|
3 |
Вправа “Дай відповідь”
|
4 |
Вправа “Два запитання”
|
7. Фізхвилинка “Руханка для дітей”
|
Потанцюйте разом із овечкою Доллі. Спробуйте під час танцю придумати власні рухи.
|
8. Вправа “Продовж план”
|
Пригадайте події, про які йдеться в прочитаному уривка та продовжте план (зош., с. 59, завд. 1).
|
9. Вправа “Випиши”
|
Випишіть з тексту пригоди словосполучення, у яких прикметники пов’язані з іменниками (зош., с. 59, завд. 2). |
10. Онлайн-вправа “Знайди слова”
|
Перевірте, чи уважно ви читали уривок. Знайдіть слова, що стосуються теми “Шкіра”. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
11. Цікаві факти “Рекорди шкіри”
|
Шкіра — найбільший орган тіла. Її площа в дорослої людини — 1,5-2 квадратних метри, а вага перевищує вагу будь-якого іншого внутрішнього органа і становить близько 15 % від загальної маси. Найтовстіша шкіра — на ступнях: 0,5 см. А найтонша — від 0,5 мм і тонше — на повіках і барабанних перетинках. На шкірі дорослої людини в середньому знаходиться від 30 до 100 родимок, але іноді їх число може перевищувати і 400. Кожних 28 днів наша шкіра оновлюється. Кожної хвилини наша шкіра втрачає понад 30 000 мертвих клітин. Наша шкіра виробляє близько 500 мл поту щодня.
|
12. Рефлексія
|