ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. У центрі керування
УРОК 3. Як працює нервова система.
Навіщо людині потрібна нервова система?
Мета
- ознайомити з нервовою системою, її складниками;
- дослідити роль нервової системи в організмі людини;
- ознайомити з чинниками, які позитивно та негативно впливають на нервову систему, вчити дбати про здоров’я нервової системи;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до вивчення людського організму.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця знає та називає складові нервової системи людини;
- пояснює роль нервової системи в організмі людини;
- пояснює, чому важливо дбати про нервову систему, розповідає, що для цього потрібно;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Факти про нервову систему людини”, “Підбиваємо підсумки”;
- іграшка-сердечко, мікрофон.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Вітання” Подивіться, що у мене в руках. (Педагог тримає іграшку-сердечко.) Українці завжди славилися своєю щирістю. Прошу вас передавати одне одному іграшку, вітатися і від щирого серця промовляти бажання. Педагог розпочинає коло побажань. Доброго ранку. Від щирого серця бажаю тобі, Софійко, гарного настрою на цілий день. |
2 |
Вправа “Мікрофон” Дайте собі відповідь на запитання “Який / яка я сьогодні?”. Розкажіть про себе. Наприклад, “Я сьогодні весела, бо побачила своїх подруг”, або “Я сьогодні впевнений, що дізнаюся щось нове”. |
2. Вправа “Пригадай”
|
Послухайте уважно запитання і дайте відповіді.
|
3. Вправа “Відгадай”
|
Відгадайте загадку і дізнайтеся назву органу, який керує злагодженою роботою всього організму. В голові та у хребті
|
4. Вправа “Побудуй схему”
|
Як працює нервова система? Прочитайте текст і побудуйте за його змістом схему в зошиті (підр., с. 109, завд. 3)
|
5. Вправа “Знайди та підкресли”
|
Підкресліть назви органів, які утворюють нервову систему людини (зош., с. 49, завд. 2).
|
6. Перегляд відео “Нервова система”
|
7. Вправа “Познач”
|
Позначте твердження, які описують функції нервової системи в організмі людини (зош., с. 49, завд. 3). |
8. Фізкультхвилинка
9. Вправа “Запиши”
|
Запишіть, які чинники завдають шкоди нервовій системі людини (зош., с. 49, завд. 4).
|
10. Читання з позначками
|
Чи знали ви, що завдяки нервовій системі ми можемо повноцінно взаємодіяти з навколишнім світом? А оскільки медицина постійно рухається вперед, з кожним роком з’являється все більше цікавих відкриттів стосовно нервової системи. Прочитайте цікаві факти про нашу нервову систему. Під час читання робіть позначки: (див. роздруківку “Факти про нервову систему людини”) ➕ — інформація, вже відома мені; ➖ — інформація нова для мене; ❗ — інформація, яка здивувала; ❓ — хочу дізнатися про це більше. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
11. Вправа “Підбиваємо підсумки”
|
Пригадайте, про що ви дізналися під час сьогоднішньої подорожі, і заповніть картку (див. роздруківку “Підбиваємо підсумки”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
12. Рефлексія
На уроці я:
|