ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. У центрі керування
УРОК 6. Я та інформація з довкілля.
Як я сприймаю інформацію ззовні?
Мета
- поглибити знання про органи чуття, їх значення;
- ознайомити з правилами гігієни, що стосуються органів чуття;
- дослідити, як працюють органи чуття, як передаються сигнали від органів чуття до мозку;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати в дітей відповідальне ставлення до свого здоров’я.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця називає органи чуття людини, їх функції, пояснює їх роль в організмі людини;
- знає правила гігієни, що стосуються органів чуття;
- розуміє, як працюють органи чуття, як передаються сигнали від органів чуття до мозку;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- конструктор “Лего”;
- картки з назвами органів чуття: язик, ніс, очі, вуха, шкіра; яблуко, парфуми, скринька з предметами.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Американський винахідник Генрі Форд сказав: Зібратися разом — це початок,
Ми зібралися, тримаємося разом і починаємо працювати. Бажаю всім успіху! |
2. Вправа “Башточка настрою”
|
Оберіть цеглинку “Лего”, колір якої символізує ваш настрій. Побудуємо башточку настрою.
|
3. Вправа “5 слів”
|
4. Вправа “Дай відповідь”
|
Люда запитала Тимофія: “Як ти сприймаєш інформацію з навколишнього світу?”. Що міг відповісти хлопчик? (підр., с. 112, завд. 1)
|
5. Вправа “Досліди”
|
Під час виконання цієї вправи на дошці прикріплюємо картки з назвами органів чуття, які досліджуємо. Картки можуть завчасно створити діти.
|
6. Перегляд відео “Значення органів чуття”
|
7. Вправа “З’єднай”
|
Пригадайте, що ви знаєте про ограни чуття. З’єднайте частини речень (зош., с. 51, завд. 1).
|
8. Руханка-танок “Веселий огірок”
|
9. Вправа “Розкажи за схемою”
|
Тимофій сказав, що впізнати какао йому допоміг ніс. Розкажіть за схемою, як працює орган нюху людини (підр., с. 112, завд. 3). |
10. Вправа “Дізнайся”
|
У словнику фразеологізмів Таня знайшла багато висловів зі словом “ніс”. Довідайтеся, який із них означає “довести свою перевагу над кимось” (підр., с. 112, завд. 4). |
11. Онлайн-вправа “Фразеологізми зі словом «ніс»”
|
Перевірте свої знання з мови. Поєднайте фразеологізми з їхніми значеннями. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
12. Вправа “Упіймай звук”
|
Тимофій запропонував однокласниці підслухати “розмову” сніжинок, приклавши до вух картонні втулки від паперових рушників, та розіграти її в ролях (підр., с. 113, завд. 5).
|
13. Вправа “Помічники”
|
14. Рефлексія
|
|
Продовжте речення: Сьогодні я дізнався / дізналась… .
|