ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. У центрі керування
УРОК 7. Створюємо комікси.
Готуємо проєкт
Мета
- розвивати інтерес до читання, розширити знання про жанр коміксу;
- з’ясувати, як створюють комікси;
- розвивати вміння аналізувати та узагальнювати інформацію, відтворювати її у вигляді нескладних і зрозумілих пояснень;
- розвивати творчі здібності, вміння подавати інформацію у художній формі;
- формувати уявлення про роботу нервової системи в організмі людини;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати працьовитість і наполегливість, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця виявляє інтерес до читання, пояснює, чому їй подобаються / не подобаються комікси;
- складає прості історії, художні тексти на задану тему;
- виконує творчу роботу самостійно або в парі / групі, презентує результат своєї діяльності;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- роздруківки “Хмара слів «Комікси»”, “Розповідаємо історію”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вітання Привітаємось любенько, (Кивком голови вітаємося із сусідом / сусідкою.)
|
2. Вправа “Ми — художники”
|
3. Вправа “Ранкові враження”
|
Розкажіть про свої ранкові враження, продовживши речення. Сьогодні я помітив / помітила… .
|
4. Вправа “Розкодуй”
|
Скористайтеся таблицею-ключем і прочитайте закодоване слово. Код: 1В, 2Б, 4В, 3А, 1В, 3В, 4Б.
|
5. Хмара слів “Комікси”
|
6. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні на уроці ми розширимо наші знання про комікси і спробуємо себе в ролі художників коміксів. |
7. Вправа “Чи знаєте ви, що…”
|
Чи знаєте ви, що…
|
8. Фізкультхвилинка
|
9. Майстер-клас “Як малювати комікс”
|
10. Вправа “Розповідаємо історію”
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи і роздайте роздруківки (див. роздруківку “Розповідаємо історію”). Протягом 5–7 хвилин діти мають розглянути кадри коміксу, прослідкувати історію, яку він може розповідати, та вписати репліки в порожні “бульки”. Зверніть увагу дітей, що з тими самими кадрами можна створити абсолютно різні історії. Коли визначений час спливе, нехай групи презентують свої комікси. |
11. Майстер-клас Юрія Журавля “Леонід Глібов. Байка-комікс «Ведмідь-пасічник»”
|
Перегляньте майстер-клас українського музиканта, художника, аніматора Юрія Журавля. Якби вам треба було створити комікс, як саме ви б це робили? |
12. Підготовка до створення проєкту
Методичні порадиЧас уроку, який залишається, вчитель / вчителька пояснює роботу над проєктом. Мета:
Термін реалізації: 1 тиждень. Ключові завдання:
Очікувані результати:
Етапи навчального проєкту: І етап — організація проєкту, визначення теми і мети проекту (підр., с. 114–115) протягом цього уроку. ІІ етап — планування проєктної діяльності.
ІІІ етап — реалізація проєкту (протягом тижня).
Як варіант, вчитель може запропонувати перелік ідей для коміксів (підр., с. 114–115), на які можуть звернути свою увагу діти. А також діти можуть самостійно обрати ідею для коміксу, за умови, що вона не суперечить меті проекту. IV етап — захист проєкту (урок № 14). |
13. Рефлексія
|