ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. М’язи та кістки
УРОК 9. Вивчаємо — уявляємо — моделюємо.
Що таке опорно-рухова система?
Мета
- продовжити формувати уявлення про системи органів людини;
- ознайомити з поняттям “опорно-рухова система” та її значенням для життєдіяльності людини;
- ознайомити з основними частинами скелета, їх розташуванням;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати в дітей дбайливе ставлення до свого здоров’я, інтерес до вивчення організму людини.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця пояснює, що таке скелет людини, яке його значення;
- знає та називає частини скелета;
- створює навчальну модель для пояснення будови скелета;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Підтримка”, “Підбиваємо підсумки”;
- матеріали для творчої роботи: аркуші кольорового картону, ватяні палички, клей ПВА, ватяні диски.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Руханка-танок “Привіт, привіт” Виконайте руханку. Чи тільки так можна виконувати рухи, про які йдеться у пісні? Придумайте свій танок-руханку під цю пісню. |
2. Вправа “Підтримка”
|
Візьміть паперові сердечка. Напишіть на них своїм сусідам / сусідкам слова підтримки: “Ти молодець, тому що…” (див. роздруківку “Підтримка”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
3. Онлайн-вправа “Розгадай”
|
Відгадайте загадки та прочитайте ключове слово. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
4. Вправа “Дай відповідь”
|
5. Повідомлення теми уроку
|
Скелет — це один із найдосконаліших витворів природи. Досі жодна рукотворна конструкція не здатна відтворити складну механіку скелета людини. Архітектори вивчають його будову і користуються “кресленнями” окремих частин скелета, створюючи нові інженерні проєкти. Ми дізнаємося, з чого складається скелет людини та яке його значення для організму. А сьогодні змоделюємо його. Пригадайте, що таке модель і навіщо люди моделюють. |
6. Відеоурок “Опорно-рухова система”
|
Коли будівельники споруджують високу будівлю, вони насамперед зводять каркас із сталевих конструкцій. На міцному каркасі тримається вся будівля. Опорою нашого тіла, каркасом, є скелет. Перегляньте уважно відеоурок. Запишіть у звичайний зошит факти, які ви почуєте про скелет людини.
|
7. Руханка “Pen, Eraser and Pencil Dance”
|
8. Вправа “Істинні, хибні”
|
Знайдіть серед тверджень про опорно-рухову систему хибне. За потреби зверніться до надійних джерел по додаткову інформацію (підр., с. 117, завд. 4). Опорнорухова система:
|
9. Вправа “Моделюємо”
|
Розгляньте роботи дітей, які моделювали опорно-рухову систему організму. Яка модель найточніша? Чому? Викладіть скелет людини з ватяних паличок (підр., с. 117, завд. 5).
|
10. Вправа “Підбиваємо підсумки”
|
Пригадайте, що ви дізналися про скелет людини, і заповніть чек-лист (див. роздруківку “Підбиваємо підсумки”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
|
Вправа “Продовж речення” Сьогодні я… .
|