Познайомся з автором висловлювання Жаком Превером

На гроші треба дивитися зверхньо, але все-таки при цьому не слід втрачати їх із поля зору.
Запитання та завдання для обговорення:
- Що мав на увазі поет, коли сказав про зверхнє ставлення до грошей?
- Чому гроші “не слід втрачати з поля зору”? Що для цього потрібно робити?
Довідка
Жак Превер — поет, кінодраматург, пісні на його слова виконували найвидатніші співаки світу, він популярний і в сучасних виконавців.
Писати Превер почав у 1930 році. Тоді він надрукував у журналі “Біфюр” свій твір “Сімейні спогади, або Янгол-охоронець”. У 1932 році Превер працював у театральній трупі “Октобр” (Жовтень) як автор діалогів. Того самого року почалася його робота в кіно в ролі сценариста. Ім’я Превера як кінодраматурга стало відомим після фільмів “Рідкісний птах” (1935) та “Злочин пана Ланжа” (1936).
Літературний успіх прийшов після опублікування збірки віршів “Слова”, до якої увійшли поетичні твори 1930–1945 років. До сьогодні її продано накладом понад 3 мільйони примірників, не рахуючи перекладів кількома десятками мов світу. Слідом за нею вийшли в світ інші збірки поета. Загалом спадок Превера включає близько 20 томів віршів, присвячених темам любові, свободи, війни тощо.
Превер поєднував у творчості кіно й поезію, взаємовпливи цих двох сфер позначилися на його творах. У сценаріях і діалогах, як і в поезії, є гумор, фантазія, ліризм. Вершиною поетичного реалізму в кінематографі вважають його фільми, створені у співпраці з режисером М. Карне (“Діти райка”).
Багато віршів Превера було покладено на музику. Особливо популярними стали пісні на мелодії композитора Жозефа Косма. Світову популярність здобула пісня Les Feuille mortes (“Зів’яле листя“, виконавці: Едіт Піаф, Ів Монтан). Загалом з 1928 по 1972 роки було зроблено 175 записів пісень на слова Превера.