ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Хто з’їдає зелених корів?
УРОК 10. Наш ланчбокс.
Чому важливо дотримуватися режиму харчування?
Мета
- продовжувати ознайомлювати дітей з правилами здорового харчування;
- вчити обирати продукти харчування, орієнтуючись на свої харчові звички, смак і розуміння користі для здоров’я;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Очікувані результати навчання
- дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає правила здорового харчування;
- вміє обирати продукти харчування, орієнтуючись на свої харчові звички, смак і розуміння користі для здоров’я.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Схема ланчбоксу”;
- іграшка-серце;
- конструктор “Лего”;
- різноколірні олівці, ножиці;
- матеріали для практичної роботи “Склади ланчбокс”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вітання. Подивіться, що у мене в руках. (Педагог тримає в руках іграшку-серце.) Українці завжди славилися своєю щирістю. Тож прошу вас передавати одне одному серце, вітатися і від щирого серця висловлювати свої побажання. (Педагог розпочинає ланцюжок вітань.) Доброго ранку! Від щирого серця бажаю тобі, Софійко, гарного настрою на весь день. |
2 |
Вправа “Мікрофон” Розкажіть про свій сьогоднішній настрій. Наприклад: “Я сьогодні весела, бо побачила своїх подруг” або “Я сьогодні впевнений, що дізнаюсь щось нове”. |
2. Вправа “Так — ні”
|
Приготуйте цеглинки “Лего” червоного та зеленого кольорів. Уважно слухайте кожне висловлювання. Якщо ви з ним згодні, підніміть зелену цеглинку, якщо ні — підніміть червону цеглинку.
|
3. Вправа “Пригадай”
|
Пригадайте пригоди дітей і дайте відповіді на запитання.
|
4. Вправа “Визнач власну позицію”
|
Поміркуйте над запитанням і визначте власну позицію. Обґрунтуйте свою думку. ЧИ БУДЬ-ЯКА ЇЖА КОРИСНА? |
Методичні поради
Запропонуйте дітям дискусійне питання і попросіть їх визначити власну позицію щодо нього. На дошці накресліть шкалу, на якій позначте три варіанти.
Запросіть учнів стати біля слів, які відповідають їхній думці щодо обговорюваної проблеми. Попросіть кількох дітей обґрунтувати свою позицію (пояснити, чому вони стоять саме тут). Можна запропонувати такий початок відповіді: “Я вважаю…, тому що…”. В кінці уроку запитайте дітей, чи не змінив хтось із них своєї думки і чи не хоче перейти до іншої групи. Якщо такі є, то запропонуйте їм перейти та обґрунтувати своє рішення.
5. Повідомлення теми уроку
|
Для чого ми їмо? Щоб рости, мати силу, не хворіти. Від того, що їсть людина, залежать її розвиток, настрій, самопочуття. Сьогодні дізнаємося, чому важливо дотримуватися режиму харчування та які продукти краще вживати, щоб бути здоровими й сильними. |
6. Вправа “Розкажи”
|
7. Вправа “Обчисли”
|
Оленка вперше поснідала о 8 год 10 хв, а вдруге — об 11 год. Скільки часу пройшло між сніданками? Обчисліть (підр., с. 16, завд. 2). |
8. Фізкультхвилинка. Руханка “Тук-тук-тук”
|
|
9. Вправа “Обговори”
|
Люди здавна замислювалися, як потрібно харчуватися, щоб зберегти здоров’я і забезпечити довголіття. Скільки потрібно їжі, і як її вживати? Класична теорія збалансованого харчування сформувалася наприкінці ХІХ — у першій половині ХХ століття. Прочитайте уважно текст “Як ти маєш харчуватися” (підр., с. 17) та обговоріть у групах:
|
10. Вправа “Так — ні”
|
Пригадайте, що таке режим харчування. Позначте твердження, з якими ви погоджуєтеся (зош., с. 8, завд. 1). |
11. Вправа “Оціни”
|
12. Математичне завдання
|
Вода — основа життя. Тіло людини майже на 70 % складається з води. Вода — це основа крові, слини, шлункового соку. Вода — це сеча й піт, з якими виводяться з організму шкідливі речовини. В організм вода потрапляє під час пиття, а також з рідкою їжею, овочами та фруктами. Загальна кількість рідини, яку вживає доросла людина за добу, в середньому має становити 2,5—3 літри. Скільки води ви маєте випити за день, якщо вважають, що дитині потрібно 50 мл води на 1 кг маси її тіла? (підр., с. 17, завд. 5) |
13. Практична робота “Склади ланчбокс”
Аби не залишитися голодним / голодною поза домом, можна взяти із собою ланчбокс.
1 |
Відеопоради “Як вибрати і зібрати ланчбокс”.
|
2 |
Складіть у ланчбокс свій сніданок. Довідничок: Ланчбокс має містити продукти:
|
Методичні поради
Попросіть дітей намалювати продукти, які вони покладуть у свій ланчбокс, і прокоментувати свій вибір. Це можуть бути фрукти, овочі, горішки, листя салату, сир, варене яйце, хліб для бутербродів тощо. Скористайтеся малюнком (див. роздруківку “Схема ланчбоксу”).
14. Рефлексія
|