ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. “Такий великий маленький світ”.
УРОК 22. Пригода 4 “Такий великий маленький світ”.
Чим небезпечні комахи для людини?
Мета
- поглибити знання про комах;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати інтерес до природи.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає основні ознаки комах;
- знає, чим комахи можуть бути небезпечні для людей.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Судоку”, “Перевір”, “Саморефлексія”;
- конструктор “Лего”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Усміхайтеся й піднімайте цеглинки “Лего” відповідних кольорів.
|
2 |
Вправа “Башточка настрою” Оберіть цеглинку, колір якої символізує ваш настрій. Побудуємо башточку настрою.
|
2. Вправа “Судоку”
|
Розташуйте картинки на порожніх клітинках так, щоб малюнки не повторювалися ні по горизонталі, ні по вертикалі (див. роздруківку “Судоку”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
Методичні поради
Судоку — популярна японська головоломка. Головне завдання — так заповнити квадрат, щоб у його стовпчиках і рядочках кожне зображення траплялося лише 1 раз. Цю вправу краще виконувати в парах, але за бажання можна і в групах. Приготуйте роздруківку поля й додаткові картинки. Дайте дітям 3-4 хвилини, щоб заповнити квадрат. Попросіть подивитися, чи так само виклала картинки пара поряд. Запитайте, чому не в усіх пар результат однаковий.
|
3. Вправа “Так — ні”
|
Виберіть цеглинку “Лего”, яка асоціюється у вас із комахами. Послухайте кілька тверджень. Якщо ви згодні з твердженням, легенько підкиньте цеглинку вгору, якщо ні, тримайте цеглинку в руках.
|
4. Вправа “Поміркуй”
|
5. Опрацювання уривка “Такий великий маленький світ”
1 |
Самостійне читання уривка (підр., с. 30) |
2 |
Вправа “Дай відповідь”
|
3 |
Онлайн-вправа “Чи уважний ти читач?” Пригадайте уривок про пригоди Карика та Валі. Вставте пропущені слова. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
4 |
Вправа “Склади план” Пригадайте події, про які йдеться в уривку, та продовжте план (зош., с. 14, завд. 1). |
5 |
Вправа “Перевір” Знайдіть у тексті інформацію, яка викликає сумнів або з якою ви не погоджуєтеся (підр., с. 31, завд. 1). Поясніть, чому. Як її перевірити? Використайте для цього різні джерела (див. роздруківку “Перевір”). |
Методичні поради
Для виконання цієї вправи дітям знадобляться енциклопедії та довідникова література. Дайте дітям можливість скористатися гаджетами (смартфонами, планшетами).
6. Фізкультхвилинка. Руханка-танок “Муха”
|
7. Вправа “Розкажи”
|
Яку історію про подорож міг би розповісти кожен із персонажів казки Яна Ларрі? Розкажіть її від імені Карика, Валі чи Івана Гермогеновича (на вибір). |
8. Вправа “Обчисли”
|
Карик і Валя вирушили в мандрівку 12 вересня о 10 годині ранку, а повернулися 15 вересня о 15 годині. Скільки часу тривала їхня подорож? (зош., с. 14, завд. 3) |
9. Перегляд відео “Цікаві факти про комах”
|
10. Рефлексія
|
11. Домашнє завдання
|
Ви вже багато знаєте про комах. Спробуйте скласти небилицю про них. Презентуйте її у класі (зош., с. 14, завд. 2). |
Методичні поради
Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.