ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. “Такий великий маленький світ”
УРОК 24. Мандрівка та наші емоції.
Які почуття викликає завершення мандрівки?
Мета
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- звичайний зошит;
- роздруківки “Банка позитиву”;
- стікери.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вітання Доброго дня вам, любі малятка,
|
2 |
Вправа “Банка позитиву” Запишіть на стікері й покладіть у банку позитивне слово, яке починається на першу літеру вашого імені (див. роздруківку “Банка позитиву”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
2. Вправа “Чи вірите ви, що…”
Чи вірите ви, що…
|
3. Повідомлення теми уроку
|
4. Вправа “Подобається — не подобається”
|
Поміркуйте, що вам подобається робити під час мандрівок, а що — ні. |
Методичні поради
Об’єднайте дітей у 2 команди. Одна команда називає те, що подобається робити в мандрівках, друга — що не подобається. Запитайте дітей, які приклади було легше наводити, чому?
5. Вправа “Поміркуй і запиши”
|
6. Онлайн-вправа “Емоції”
|
Пригадайте, які емоції ви знаєте. Розподіліть емоції на 2 групи: позитивні та негативні. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
7. Фізкультхвилинка “Руханка для дітей”
|
Потанцюйте разом з овечкою Доллі. Спробуйте під час танцю придумати свої рухи.
|
8. Вправа “Пригадай, перекажи”
|
Вираз обличчя може багато розповісти про почуття людини. Коли головні герої твору відчували такі емоції? Пригадайте й перекажіть ці епізоди (підр., с. 34, завд. 2). |
9. Вправа “Продовж діалог”
|
Чи змінилося, на вашу думку, життя Карика й Валі після подорожі з професором? Як саме? Продовжте діалог (підр., с. 34, завд. 3). |
Методичні поради
Об’єднайте дітей у пари й попросіть їх скласти продовження діалогу. Запропонуйте парам презентувати створений діалог на загал. Під час обговорення зверніть увагу, чи були однакові діалоги. Чому? Чи змогли діти під час діалогу передати емоції та почуття героїв?
10. Вправа “Обчисли”
|
Персонажі повісті вирушили в мандрівку 20 серпня, а завершили її 4 вересня. Скільки днів тривали їхні пригоди? (підр., с. 35, завд. 5) |
11. Вправа “Розкажи”
|
12. Рефлексія
|