ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. “Такий великий маленький світ”
УРОК 25. Звіт про мандрівку.
Які почуття викликає завершення мандрівки?
Мета
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Мандрівка»”, “Пофантазуй”, “Допоможи”;
- мішечок, аркуші паперу для нотаток.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Привітання “Фант із мішечка” |
Методичні поради
Попросіть дітей написати на аркуші паперу для нотаток своє ім’я і покласти цей аркуш у мішечок. Під час привітання кожна дитина дістає аркуш / фант і вітає того учня / ту ученицю, чиє ім’я там написане. Якщо ж учень / учениця витягне аркуш зі своїм ім’ям, потрібно покласти його до мішечка й дістати інший аркуш.
|
2. Хмара слів “Мандрівка”
|
Пригадайте все, що асоціюється у вас із мандрівками. Заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Мандрівка»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
3. Вправа “Пофантазуй”
|
4. Вправа “Обчисли”
|
Школярі зібралися в мандрівку до лісу. Третьокласників було 36. Це у 3 рази менше, ніж четвертокласників. Скільки дітей вирушають у мандрівку? (зош., с. 16, завд. 1) |
5. Вправа “Допоможи”
|
Оксанка отримала повідомлення від подруги. Прочитайте його. Поставте розділові знаки в кінці речень. Запишіть, які це речення за метою висловлювання (див. роздруківку “Допоможи”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
6. Фізкультхвилинка. Енергійна руханка “Баранчик Шон”
|
Виконайте енергійні рухи разом із баранчиком Шоном. |
7. Вправа “Запиши”
|
Поміркуйте, що вам подобається робити в мандрівках, а що — ні. Складіть і запишіть два списки. Який з них довший? Чому? (зош., с. 16, завд. 2) |
8. Вправа “Напиши”
|
Пригадайте подорож, яка вам запам’яталася найбільше. Напишіть оповідку про неї. За бажання доповніть свою розповідь наліпками (зош., с. 16, завд. 3).
|
9. Вправа “Збери слово”
|
Методичні поради
Перегляньте разом із дітьми відео “Тревелбук «Барселонська мозаїка»”.
|
10. Вправа “Розкажи”
|
На згадку про подорож Карик і Валя зробили тревелбук. А Миколка й Оксанка влітку мандрували Чернігівщиною. Розгляньте сторінки їхньої книжечки спогадів. Чим запам’яталася дітям мандрівка? Розкажіть (підр., с. 35, завд. 4). |
11. Домашнє завдання
|
Поділіться своїми враженнями від мандрівок, які ви здійснили протягом літа. Створіть власний тревелбук і презентуйте його однокласникам та однокласницям. Скористайтеся підказками з відео або пам’яткою. |
Методичні поради
Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.
12. Підсумок
1 |
Рефлексія
|
2 |
Вправа “Продовжте речення” Сьогодні я…
|