ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. У кабінеті вченого
УРОК 4. Світ комах.
Чи можуть винаходи бути небезпечними?
Мета
- поглибити знання дітей про комах, їх будову, різноманітність;
- формувати уявлення про середовище існування комах, пересування, живлення;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до природи, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає ознаки тварин (зокрема комах) як об’єктів живої природи;
- виконує творчу роботу за інструкцією.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Комахи»”, “Знайди зайве”, “Смс-повідомлення”;
- кольорові олівці;
- матеріали для творчої роботи (намистини, волосінь або дріт для бісеру).
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові та необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може обрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими та корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Побажання” Усміхніться одне одному та промовте слова-побажання, які починаються літерами слова “здрастуйте”. |
Методичні поради
Наголосіть, що побажання не мають повторюватися. Якщо дитина не знає побажання на якусь літеру, можна перейти до наступної. Побажання можуть бути жартівливими, але не образливими.
2. Онлайн-вправа “Тест на уважність”
|
Пригадаймо сюжетну картину на с. 4-5 підручника “Я досліджую світ”. Роздивіться її ще раз упродовж трьох хвилин. Закрийте підручник і дайте відповіді на запитання. Або можете одразу виконувати завдання, не розглядаючи картину ще раз! ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
3. Вправа “Істинне — хибне”
|
Визначте істинні твердження. Хибні перетворіть на істинні. (підр., с. 7 завд. 2).
|
4. Вправа “Пригадай”
|
Карик сказав, що бабка — комаха (підр., с. 7, завд. 3).
|
5. Перегляд відео про комах
|
Перегляньте уважно відео й заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Комахи»”)
|
6. Вправа “Відшукай”
|
Відшукайте в таблиці 10 назв комах і зафарбуйте їх. Намалюйте одну з цих тварин. Розкажіть, що ви знаєте про комаху, яку намалювали (зош., с. 4, завд. 2). |
7. Фізкультхвилинка. Руханка “Муха”
|
Пригадай, як рухається муха. Використовуй ці рухи під час фізкультхвилинки! |
8. Вправа “Утвори слово”
|
Закресліть подумки кожну третю букву і прочитайте слово.
Є на світі незвичайна наука — ентомологія (від грецької “ентомов” — комаха та “логос” — вивчення, слово) — наука, що вивчає комах. Люди, які вивчають комах, називаються ентомологами. Ці диваки із сачками завжди в дорозі.
|
9. Вправа “Знайди зайве”
|
Об’єднайтеся у пари. Прочитайте слова на картках. У кожному рядку знайдіть і закресліть зайве. Свій вибір обґрунтуйте (див. роздруківку “Знайди зайве”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
10. Вправа “Заповни схему”
|
Поспостерігайте за будь-якою комахою. Намалюйте її. Впишіть у схему її ознаки (зош., с. 4, завд. 3). |
11. Перегляд відео “Цікаві факти про життя комах”
|
Перегляньте відео та доповніть свої хмари слів.
|
12. Творча робота “Бабка з бісеру”
|
Створіть бабку з бісеру. Скористайтеся відеоінструкцією (підр., с. 7, завд. 4). Матеріали для роботи:
|
13. Рефлексія
|