ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. У кабінеті вченого
УРОК 6. Безпека у побуті.
Чи можуть винаходи бути небезпечними?
Мета
- учити розпізнавати небезпечні засоби побутової хімії, ознаки ураження шкіри та очей хімічними речовинами, ознайомити дітей із заходами першої допомоги;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, критичне мислення, естетичний смак, навички вільного спілкування;
- виховувати обережність та обачливість, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- прогнозує наслідки власної необачної поведінки вдома;
- моделює ситуації безпечного поводження з побутовими приладами, речовинами;
- дотримується правил безпечної поведінки вдома, у школі, у громадських місцях.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Вправа «Так — ні»”, “Саморефлексія”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Діти по черзі торкаються однойменних пальців рук свого сусіда / своєї сусідки, починаючи з великих пальців, і кажуть: Бажаю (торкаються великими пальцями); успіху (вказівними); великого (середніми); в усьому (безіменними); і завжди! (мізинцями); Вітаю! (дотик усією долонею). |
2. Вправа “Пригадай”
|
Щодня ми ніби розгортаємо нові, чисті сторінки нашого життя. Що ми на них напишемо — залежить від кожного з нас. Ми можемо на цих аркушах залишити цілий список добрих і гарних вчинків і справ, яскраві враження та спогади про цікаві мандрівки та нові знання.
|
3. Вправа “Заповни таблицю”
|
Які речовини побутової хімії застосовують у вас удома? Прокоментуйте інформацію, яку ви знайшли на пакованнях засобів побутової хімії. Про що повідомляють виробники? Яка інформація спільна для всіх засобів? На яку інформацію треба звертати увагу насамперед? Чому?
|
Методичні поради
Обговоріть записи учнів. Відповіді дітей узагальніть у табличці на дошці. Запитайте, якими засобами найчастіше користуються в родинах. Чому? Якими засобами дозволяють користуватися вашим учням? Як вони діють у таких випадках?
4. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні ми продовжимо досліджувати засоби побутової хімії, дізнаємося, як слід поводитися із цими засобами, щоб не наражатися на небезпеку. |
5. Вправа “Так — ні”
|
Перевірте, чи знаєте ви правила поводження із засобами побутової хімії. Прочитайте твердження. Якщо погоджуєтеся, обведіть “ТАК”, якщо думаєте інакше — “НІ” (див. роздруківку “Вправа “Так — ні””)
|
6. Вправа “Перевір”
|
Щоб перевірити, чи правильні варіанти ви обрали, прочитайте у підручнику правила поводження із засобами побутової хімії (підр., с. 9).
|
7. Вправа “Оціни”
|
Оцініть, наскільки ви дотримуєтеся правил поводження із засобами побутової хімії (зош., с. 5, завд. 3). |
8. Фізкультхвилинка. Руханка “Булька”
9. Перегляд відео “Отруєння засобами побутової хімії. Перша допомога”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
При отруєнні не можна зволікати. Покличте на допомогу дорослих, зателефонуйте за номером 103 й чітко виконуйте всі поради спеціаліста. Не викидайте паковання (коробку, флакон), у якому була речовина, що спричинила отруєння. Лікар має знати, який це препарат. Та чи варто чекати симптомів? Звертайтеся до дорослих, якщо виникла небезпечна ситуація, навіть якщо у вас є найменші сумніви. |
10. Вправа “Змоделюй”
|
Змоделюйте подальші дії дітей в описаних ситуаціях. Яку першу допомогу можна надати в кожному з випадків? (підр., с. 9, завд. 3). |
11. Вправа “Відтвори”
|
Відтворіть і запишіть вислів. Поясніть його зміст. (зош., с. 5, завд. 4).
|
12. Онлайн-вправа “Правила безпеки”
|
Пригадайте та відновіть правила поводження із засобами побутової хімії. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
13. Підсумок
1 |
Рефлексія
|
2 |
Вправа “Продовжте речення” (див. роздруківку “Саморефлексія”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |