ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Хто з’їдає зелених корів?
УРОК 9. Пригода друга “Хто з’їдає зелених корів?”
Що цікавого можна побачити навколо?
Мета
- дати дітям уявлення про життя жука-сонечка;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати інтерес до живої природи.
Очікувані результати навчання
- дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- виготовляє та оздоблює виріб.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Таблиця ЗХД”, “Цікавинка про сонечка”;
- матеріали для творчої роботи, клей, ножиці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування. Вітання
|
Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів на весь день. Для того, щоб упоратися на уроці із завданнями, будьте старанними та слухняними. Завдання наші такі (можна оформити як девіз уроку): Не просто слухати, а чути.
|
2. Вправа “Розшифруй”
|
Розшифруйте записані слова. Поміркуйте і скажіть, що в них спільного. Як усе це можна назвати одним словом? шкамура кабджіл меликте несочко кабаб иккон лицяпопе Додайте й інші слова до цього переліку. Вчені вважають, що комахи з’явилися на нашій планеті задовго до інших тварин. Ці крихітні живі істоти такі витривалі, що можуть пережити будь-які катаклізми. Інколи доісторичних комах можна знайти всередині бурштину. |
3. Вправа “Пригадай”
|
4. Опрацювання уривка “Хто з’їдає зелених корів?”
1 |
Читання уривка в парах (підр., с. 14). |
2 |
Вправа “Обери” Пригадайте події, про які йдеться у прочитаному уривку, та оберіть правильні варіанти відповідей (зош., с. 7, завд. 1). |
3 |
Вправа “Розкажи” Яке відкриття для себе ви зробили, читаючи пригоду? Розкажіть (підр., с. 15, завд. 1). Я ДЛЯ СЕБЕ ВІДКРИВ / ВІДКРИЛА, ЩО… |
4 |
Перегляд відео “Спостереження за жуком сонечком”.
|
5. Мовна вправа
|
Випишіть із тексту різні частини мови (зош., с. 7, завд. 2). |
6. Таблиця ЗХД
|
7. Вправа “Правда чи вигадка?”
|
8. Перегляд відео “Цікаві факти про жука сонечка”
|
Методичні поради
Під час перегляду діти можуть записувати факти в таблицю (у третю колонку), а потім вибрати один, який зацікавив найбільше, і записати на аркушах для колективної роботи “Цікаві факти про сонечка” (див. роздруківку “Цікавинка про сонечка”). На перерві діти зможуть почитати факти, які записали однокласники та однокласниці й поспілкуватися одне з одним.
9. Вправа “Ланцюг живлення”
|
Побудуйте ланцюг живлення, де однією з ланок є жук сонечко (зош., с. 7, завд. 3). Довідничок: Живі організми (рослини й тварини) з’єднані в ланцюги живлення (або харчові ланцюги), у яких кожна попередня “ланка” є поживою для наступної. |
10. Творча робота. Брошка “Сонечко”
|
Створіть сонечко — оздобу для одягу, орієнтуючись на фотопідказки або відеоінструкцію (підр., с. 15, завд. 4). Матеріали для роботи: фетр червоного і чорного кольорів, ножиці, нитки червоного і чорного кольорів, голка, паєтки , булавка-застібка. |
11. Рефлексія
|
12. Домашнє завдання
|
Уявіть, що вам на руку сів жук сонечко. Яку історію він міг би вам розповісти? Запишіть (зош., с. 7, завд. 4). |
Методичні поради
Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.