Життєві ситуації. Правова відповідальність підлітків
Проаналізуйте ситуації в групах. Визначте, чи несуть підлітки відповідальність за дії, описані в цих ситуаціях.
Ситуація 1. Батьки Максима поїхали до друзів на дачу, отже нічого не заважало підлітку пізнього вечора розважатися й слухати музику. Хлопець увімкнув динаміки на максимальну гучність. Вже двічі приходила невдоволена сусідка, якій завтра рано вставати. “Та це не важливо, — думав Максим. — Посвариться трохи й заспокоїться. На годиннику — лише початок дванадцятої. Хто в такий час спить?!”.
Та раптом пролунав дзвінок у двері. Максим ледве почув цей звук через гучну музику. Відчинивши двері, він побачив перед собою чоловіка й жінку в поліцейській формі.
Ситуація 2. Щовечора Орина вигулює свого добермана Діка. Він розумний і добре навчений, тому дівчинка вважає, що намордник Дікові зовсім не потрібний. Адже пес завжди йде поруч на повідку і жодного разу не зривався. Але не сьогодні. Щось роздратувало Діка: він раптом зупинився, нашорошив вуха й загарчав, а потім стрімко кинувся вперед. Пес так смикнув повідок, що той вислизнув із рук. Орина побігла за Діком, намагаючись зупинити собаку, однак ніякі “стій” та “фу” не подіяли. “Аби ж тільки нікого не покусав”, — у розпачі подумала дівчинка.
Ситуація 3. Олена й Вадим полюбляють ризикувати, адже це так захопливо й весело! Тому Олена з радістю погодилася прийняти виклик, коли Вадим сказав: “У мене для тебе є челендж”. Виявилося, що завданням челенджу є крадіжка в супермаркеті. Дівчина мала щось поцупити з полиці так, щоб цього ніхто не помітив, і зняти свої дії на камеру. Олена впевнено увійшла до торгового залу супермаркету з увімкненою на смартфоні камерою…
Дівчині здавалося, що вона все зробила “як слід””. Але чомусь на виході з магазину її зупинив охоронець і попросив показати вміст кишень.