ТЕМА 4. Енергія

ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Як дізнатися, що шукати?

УРОК 17. Лепбук “Їжак”.
Як їжак накопичує і зберігає енергію для зимівлі?

Мета

  • дослідити, як їжак накопичує та зберігає енергію взимку;
  • закріпити знання про способи зимівлі тварин;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати пізнавальний інтерес, турботливе ставлення до тварин, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • використовує різні стратегії розв’язування проблемної ситуації;
  • порівнює здобутий результат із припущенням;
  • знає, як їжак накопичує та зберігає енергію взимку;
  • виконує та презентує творчу роботу.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

“Зимовий віночок побажань”.

Методичні поради

Приготуйте заздалегідь основу для віночка і паперові білі та блакитні сніжинки. Попросіть дітей написати побажання з одного слова. Далі нехай діти передають віночок по колу або від парти до парти, говорячи при цьому свої побажання, і прикріплюючи сніжинки до віночка. Так ви створите гарний зимовий віночок побажань.

2

“Смайлик настрою” (див. роздруківку “Смайлик настрою”).

З яким настроєм ви розпочинаєте наш урок? Зобразіть свій настрій на смайлику.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

2. Актуалізація знань

1

Загадка.

Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і не злий.
Вдень ховається, вночі
Йде шукать свої харчі.
Увесь із тонких голочок.
Як він зветься?

(Їжачок)

  • Які ознаки допомогли вам здогадатися, що це їжак?

2

Вправа “Пригадай”.

Прочитайте записи і пригадайте, що вони означають.

білочеревний  “поглинач змій”
8–10  у 9 разів

  • Які ще цікаві факти про їжаків ви запам’ятали?

3. Повідомлення теми уроку

 

Сьогодні ми продовжимо досліджувати життя їжака. Дізнаємося нові цікаві факти про цю тваринку. Створимо мінілепбук “Їжачок”.

4. Читання з позначками

 

Прочитайте текст. Біля кожного факту поставте відповідний знак (зош. с. 58, завд. 2).

  • Які факти були вам відомі?
  • Яка інформація була новою?
  • Які факти були для вас цікавими й несподіваними?
  • Про що ви хотіли б дізнатися більше?

Визначте джерела інформації, до яких можна звернутися, щоб отримати відповідь на запитання, біля яких ви поставили “?”.

5. Вправа “Поясни”

 

Прочитайте оповідання. Чи схвалюєте ви вчинок дійових осіб? Чому? (підр. с. 127, завд. 5).

6. Вправа “Істинні — хибні”

 

Визначте, які висловлювання істинні, а які — хибні.

  • Сашко разом зі своїм братом згортали листя кожен своїми граблями.
  • Хлопчик побачив у неглибокій ямці їжака.
  • Батько і Сашко накрили їжака гілками дерев.

Перетворіть істинні висловлювання на хибні, а хибні — на істинні. Що було легше?

7. Вправа “Відтвори”

 

Відтворіть діалог, який відбувся між дійовими особами твору, пронумерувавши репліки у відповідній послідовності (див. роздруківку “Відтвори”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

8. Фізкультхвилинка "Джумі — їжак-танцюрист"

 

Потанцюйте разом з їжачком.

9. Вправа “Відшукай слова”

 

Відшукайте в таблиці назви семи тварин, які впадають у зимову сплячку (див. роздруківку “Відшукай слова”).

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ ОНЛАЙН

(Підказка: борсук, ховрах, ведмідь, черепаха, кажан, сом, вуж)

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Виготовлення мінілепбуку “Їжачок”
(див. роздруківку “Мінілепбук «Їжачок»”)

Методичні поради

Узагальнюючи та систематизуючи знання учнів/учениць з теми, запропонуйте їм створити мінілепбук. У кожної дитини він буде свій. Якщо така робота проводиться вперше, то деякі завдання можна виконати колективно, а деякі дати для самостійної творчої роботи. Створена виставка мінікнижечок надасть дітям можливість обговорити інформацію про їжачка.

Читати далі

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

11. Підсумок

 

Рефлексія.

Покажіть на смайлику, з яким настроєм ви закінчуєте урок. Поясніть, чому у вас такий настрій.

12. Домашнє завдання

 

Виготовте їжачка за інструкцією.

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.

Запропонуйте дітям виконати таку творчу роботу вдома. Зверніть увагу, що таким їжачком вони зможуть прикрасити свій мінілепбук.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної