ТЕМА 4. Енергія
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Зимові клопоти
УРОК 22. Деркульський кінний завод.
У чому сила роду?
Мета
- ознайомити з історичною пам’яткою Луганщини — Деркульським кінним заводом;
- продовжити формувати знання про роль тварин у житті людини;
- закріпити знання про диких та свійських тварин;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати пізнавальний інтерес, турботу про тварин, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- використовує різні стратегії розв’язування проблемної ситуації;
- порівнює здобутий результат із припущенням;
- читає подумки та виразно вголос тексти різних видів та з різною метою;
- розпізнає та описує свої емоції, почуття, переживання;
- аналізує, які якості йому / їй потрібні для досягнення мети;
- створює різні форми з використанням усіх семи танів танграму;
- розрізняє факти й судження у простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- розрізняє свійських та диких тварин;
- планує послідовність технологічних операцій;
- виконує та презентує творчу роботу.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 1);
- звичайний зошит;
- танграм;
- роздруківки “Хмара слів «Коні»”, “Обери”, “Шаблон коня”;
- матеріал для творчої роботи (аркуші картону, клей ПВА, нитки для в’язання різних кольорів, ножиці).
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Бажаю вам бути на уроці уважними, активними, кмітливими, винахідливими. Бажаю вам відчути радість і задоволення від роботи. Нехай цей урок дасть вам міцні знання і чудовий настрій. Сьогоднішній наш девіз такий: Видумуй, пробуй і твори!
|
2. Вправа “Пастухи і мисливці”
|
Щоб наша мандрівка була успішною, треба пригадати раніше здобуті знання. |
Методичні порадиОб’єднайте дітей у дві команди. Учні однієї команди — “пастухи”, другої команди — “мисливці”. Учитель називає тварин. Якщо тварина свійська, то в долоні плещуть “пастухи”, а якщо дика — “мисливці”. Наприклад: корова, вовк, лисиця, їжак, вівця, олень, заєць, свиня, кінь, ведмідь, білка. |
3. Повідомлення теми
Як ви думаєте, які тварини були раніше — свійські чи дикі? Поясніть свою думку. Колись дуже давно, багато тисяч років тому, усі тварини були дикими. Про те, як почалося одомашнення тварин, відомо мало. Вважається, що люди кам’яної доби приручили і зробили своїми помічниками та друзями майже всіх тварин, які нині є свійськими. Їх не так бaгато. Уявіть: на Землі існує близько 1,5 млн видів тварин, а люди приручили лише декілька десятків. |
|
|
Загадка. Відгадайте загадку і дізнайтеся, про яку свійську тварину ми говоритимемо під час нашої мандрівки Луганщиною. Здавна людям помагає,
|
4. Хмара слів “Коні”
|
Пригадайте, що ви знаєте про коней. Протягом 2-3 хвилин запишіть слова до хмари слів (див. роздруківку “Хмара слів «Коні»”).
|
5. Перегляд відео “Неймовірні факти про коней”
|
Ще з прадавніх часів коні вірно служать людям. Вони завжди виконували найтяжчу роботу, а в бойових походах нерідко й рятували своїх господарів. Про красу, силу, благородство коней складено багато пісень і легенд. А як гарно вони скачуть — очей не відведеш! Швидкість їхнього бігу порівнюють зі швидкістю вітру — уявляєте? Подивіться і обговоріть відео.
|
6. Фізкультхвилинка “Руханка з тваринками”
|
Час нам трохи відпочити. Повторюйте веселі рухи за тваринками. |
7. Математичне завдання
|
Пригадайте, з якою знахідкою пов’язані ці тварини (підр. с. 132, завд. 1). У пошуках підкови жевжики познайомилися з Борисом. Хлопчик запросив гостей до себе й запропонував зігрітися чаєм із “Шахтарським тортом”. На скільки частин треба розрізати торт, якщо, окрім Бориса і жевжиків, до чаювання приєднаються ще двоє братів хлопчика? |
8. Вправа “Фантастичні ідеї”
|
Борис — третьокласник. Він здивувався, коли побачив жевжиків, про пригоди яких читає на уроках “Я досліджую світ”. А ще більше хлопчика вразило те, що вони пили чай і не скощулювалися. Назвіть 2–3 найбільш фантастичні пояснення таких подій. |
9. Робота з танграмом
|
За зразком викладіть зображення коня з деталей танграма (підр. с. 132, завд. 1).
|
10. Віртуальна подорож на Деркульський кінний завод
|
Номул показав Борисові підкову та запитав, чому саме її треба було знайти на Луганщині. Хлопчик розповів, що тут розташований найстаріший в Україні Деркульський кінний завод, і запропонував туди поїхати.
|
11. Вправа “Хто зайвий?”
|
Який кінь зайвий? Чому? Обґрунтуйте свої міркування (підр. с. 132, завд. 3). |
12. Вправа “Обери”
|
Дорогою Борис розповів, що три покоління чоловіків у його родині доглядають коней на заводі. Хлопчик теж любить цих тварин: від спілкування з ними він сповнюється енергією. Обведіть ті риси характеру, які мають бути притаманні людям, що доглядають коней (підр. с. 133, завд. 4) (див. роздруківку “Обери”). |
13. Робота з віршем
|
Прочитайте вірш у парах одне одному.
Вподобав Гриць собі лоша
|
14. Творча робота
|
На згадку про таку чудову мандрівку створіть аплікацію за допомогою ниток (див. роздруківку “Шаблон коня”). |
Методичні порадиРоздрукуйте дітям шаблони коней, попросіть нарізати дрібно нитки для в’язання. Діти наносять клей на тулуб і присипають нарізаними нитками. Так само роблять копита. Хвіст і гриву викладають нитками. Після того, як клей підсохне, треба струсити зайві нитки. Роботу можна виконувати індивідуально, а можна у групах. |
15. Підсумок
|
Рефлексія.
|