ТЕМА 4. Енергія

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Зимові клопоти

УРОК 24. Театр: минуле і сучасність.
У чому сила роду?

Мета

  • глибше ознайомити дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з ним;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати пізнавальний інтерес, повагу до родинних традицій, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • використовує різні стратегії розв’язування проблемної ситуації;
  • порівнює здобутий результат із припущенням;
  • читає подумки та виразно вголос тексти різних видів та з різною метою;
  • розпізнає та описує свої емоції, почуття, переживання.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 1);
  • звичайний зошит;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Побажання-сюрприз.

Побажайте одне одному щось гарне і приємне. Але спробуйте зробити це не за допомогою слів, а за допомогою міміки та жестів. Передайте також свій гарний настрій своєму сусідові / сусідці.

Методичні поради

Побажання можна передавати в колі або за партами “ланцюжком”. Станьте зразком для своїх дітей. Передайте побажання першими, подаруйте свою усмішку, за допомогою жестів покажіть сердечко, лайк, намалюйте у повітрі сонечко, квіточку тощо. Запропонуйте учням придумати якомога більше незвичайних побажань-сюрпризів. Разом з ними спробуйте здогадатися, які побажання-сюрпризи вони передали одне одному.

2. Повідомлення теми уроку

1

Афіша (див. роздруківку “Афіша”).

Об’єднайтеся в пари і розгляньте плакат.

  • Для чого потрібні афіші?
  • Де ми можемо їх побачити?
  • Про що ви дізналися з цієї афіші?
  • Як ви думаєте, про що ми будемо говорити на уроці?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

2

Повідомлення теми.

Ми продовжимо нашу подорож Луганщиною. А подорожуючи, поглибимо знання про театр, побуваємо в Луганському музично-драматичному театрі, спробуємо себе в ролі акторів.

3. Хмара слів “Театр”

 

Пригадайте, що ви знаєте про театр, і створіть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Театр»”).

  • Чи сподобалося вам у театрі на виставі? Дайте розгорнуту відповідь.
  • Які емоції у вас були після перегляду вистави?
  • Що ви знаєте про театр? Заповніть хмару слів.
  • Які слова / факти ви записали до своєї хмари слів?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. З історії театру

 

Збираймося у мандрівку у минуле — туди, де народився театр. Налаштовуємо машину часу. Раз! Два! Три! У минуле пішли! (див. роздруківку “З історії театру”).

Театр (від грецької — місце для видовищ) — вид мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави.

Театр виник дуже давно. Адже колись не було ні телевізора, ні радіо, ні кіно, ні журналів. А так хотілося чогось цікавого, особливо на свято! І завжди були люди, які найкраще вміли співати чи розповідати історії. А інші із задоволенням їх слухали. От ці співці та оповідачі й ставали акторами.

Театральне мистецтво виникло у Стародавній Греції. Жителі цієї країни — давні греки — будували театри під відкритим небом.

Спочатку акторами були тільки чоловіки, які мусили грати всі ролі. Для цього вони перевдягалися в жіночі сукні та надягали маски. Саме маска допомагала актору перевтілюватися в те, що вона зображала: у тварин і людей — радісних і зажурених, добрих і злих. Здалеку не видно було виразу облич артистів, тож великі маски допомагали глядачам побачити емоції артистів.

Найпершими масками були сумна і весела, а також добра (світла) і зла (темна).

Минули роки, і в містах з’явилися великі гарні будівлі — театри. В театрі є великий глядацький зал. Центральне місце в театрі займає сцена, на якій виступають актори. Для того, щоб дійство було яскравим і барвистим, сцену прикрашають декорації. Вони допомагають глядачам опинитися біля прекрасного замку, або в дрімучому лісі біля хатинки на курячих ніжках.

  • Якими словами ви можете доповнити хмару слів?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Перегляд відео про театр

 

Перегляньте уважно відео і запишіть у хмару слів, які види театру існують.

6. Фізкультхвилинка

7. Вправа “Поєднай”

 

Розгляньте приміщення в театрі. З’єднайте зображення з табличками. Правильно читайте назви (див. роздруківку “Поєднай”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

8. Перегляд відео “Театр. Хто найголовніший у театрі?”

 

Як ви думаєте, а хто ж у театрі головний? Перегляньте відео. Знайдіть відповідь на це запитання. Запам’ятайте, люди яких професій працюють у театрі.

9. Правила для театралів

 

Розгляньте малюнки у презентації “Правила для театралів”. Хто з дітей дотримується правил поведінки в театрі, а хто — ні?

  • Яких помилок припустилися діти?
  • Чого не можна робити під час вистави?
ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

10. Гра “Так — ні”

 

Приготуйте зелену і червону цеглинки Лего. Якщо ви погоджуєтесь із твердженням, то підніміть зелену цеглинку, якщо ні — червону.

  • Цукерки, що купив / купила в буфеті театру, краще з’їсти під час вистави в залі.
  • Переглядаючи виставу, необхідно коментувати її і розмовляти із сусідом.
  • Проходити на своє місце необхідно після першого дзвоника.
  • Якщо тобі набридло, можна підвестися і вийти, не очікуючи на завершення вистави.
  • Побачивши знайомого, слід гучно привітатися, щоб усі почули: ти ввічливий.
  • Ти кашляєш. А квитки на виставу купив / купила. Тож треба йти.

11. Похід у театр

 

Кожен похід у театр можна перетворити на справжнє свято. Гарне вбрання, зачіска, куплений дорогою маленький букетик квітів для улюбленого актора — усе це додає урочистості такому виходу.

Родину Ярослава надихають спільні відвідини Луганського музично-драматичного театру, що в Сєверодонецьку. Адже бабуся хлопчика Марія Йосипівна — прима цього театру. А які спільні поїздки / походи здійснює ваша родина? Розкажіть про одну з них (підр. с. 134, завд. 8).

12. Творча робота

 

Підготуйте виставу за кадрами коміксу (підр. с. 135). Керуйтеся поданим планом (підр. с. 134, завд. 9).

Методичні поради

Для вистави можна скористатися кадрами коміксу, а можна підібрати невеличку п’єсу або казку, яку діти із задоволенням зіграють. Головне — розподілити обов’язки: хто буде виготовляти декорації, хто відповідатиме за музичний супровід, хто буде акторами.

13. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок? Покажіть свій настрій за допомогою пантоміми.
  • Якими новими словами доповнили свою хмару слів?
  • Продовжте речення (див. роздруківку “Саморефлексія”).
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної