ТЕМА 5. Світ невідомий

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Дорогою ціною

УРОК 1. Плани на рік.
Чому дещо нам невідоме?

Мета

  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати пізнавальний інтерес, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • передає зміст усного повідомлення (послідовність подій у розповіді, перелік ознак в описі, наведені аргументи в міркуванні);
  • визначає логічну послідовність подій;
  • презентує результат колективної творчої діяльності.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Пальчикова гра “Доброго ранку”.

Пригадаймо наше привітання за допомогою пальчиків.

2

Гра “Диво єдності”.

Усі ми різні та водночас схожі між собою бажанням подорожувати. Пропоную в цьому переконатися.

  • Махніть правою рукою ті, що люблять уранці пити чай.
  • Махніть лівою рукою ті, що поспішали до школи, аби зустріти друзів.
  • Плесніть у долоні ті, що мріють здійснити подорож у майбутньому.
  • Нехай присядуть ті, що хочуть продовжити мандрувати разом із жевжиками.

2. Загадка

 

Кружляє ніжно білий пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Вдягає лиска рукавички,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма,
Яка пора, скажіть? …

  • Які слова в загадці підказали вам, що це зима?
  • Випишіть із загадки іменники й доберіть до них прикметники. Які словосполучення ви утворили?
  • Які ще ознаки зими ви пам’ятаєте?

З'єднайте картинку з назвою явища природи, яке на ній зображено.

3. Хмара слів “Зима”

 

Чим вам подобається зима? Що в ній незвичайного?

Заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Зима»”).

  • Порівняйте свою хмару слів із хмарою слів інших дітей класу. Чи є у ваших хмарах однакові слова? Як ви думаєте, чому?
  • Якими словами відрізняються ваші хмари?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. Вправа «Пригадай і запиши»

 

Виконайте вправу (зош. с. 2, завд. 1).

Закінчились зимові канікули – пора відпочинку, свят і розваг. Пригадайте і запишіть:

  • дату (число, місяць, рік), коли розпочалися зимові канікули.
  • дату (число, місяць, рік), коли вони закінчились.

Обчисліть, скільки днів тривали канікули.

5. “Правильна послідовність”

 

Діана під час канікул ходила в гості до Максима. Аби дістатися до його дому, їй треба було перейти через дорогу. Прочитайте перелік дій та пронумеруйте їх у правильній послідовності (зош. с. 2, завд. 3).

6. “Спогади про зимові канікули”

 

Пригадайте свої зимові канікули. Напевно, у цей час відбулося багато цікавого, смішного, радісного, важливого — такого, про що вам хочеться написати (зош. с. 2, завд. 2).

Методичні поради

Запропонуйте дітям під час написання своїх спогадів скористатися невеличкими підказками. Це може бути початок речення, який вони зможуть продовжити. Наприклад: “На зимових канікулах я відвідав / відвідала…”, “На зимових канікулах я відпочивав / відпочивала…”, “На зимових канікулах я навчився / навчилася…”, “Найбільше мені сподобалося…”, “Найбільше мене вразило…” тощо.

7. Фізкультхвилинка–руханка “Зима”

 

Потанцюйте разом із білими лапатими сніжинками.

8. Робота із сюжетною картиною

 

Розгляньте картину і обговоріть її (підр. с. 4-5).

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
  • Яке свято зобразила художниця? Як ви про це здогадалися?
  • Які ознаки допомогли визначити місяць?
  • Як почуваються люди?
  • Чи в усіх святковий настрій? Як можна допомогти людям, у яких настрій поганий?
  • Які символи свята є на картині?
  • Хто виступає, а хто глядачі?
  • Чи можна всіх, хто прийшов на свято, назвати його учасниками? Чому?
  • До якої групи людей вам би хотілося приєднатися? Чому?
  • Хто з персонажів шукає відповіді на свої запитання? Чому ви так вважаєте?
  • Які традиції цього свята зберігають у ваших родинах? Розкажіть.

9. Складаємо плани на наступний рік
(див. роздруківку “Плани на рік”)

Методичні поради

Це завдання допоможе дітям підбити підсумки року, що минає, й замислитися над власними потребами, бажаннями та мріями. Виконуючи його, діти зможуть проаналізувати свої добрі й погані звички, накреслити певний шлях удосконалення власної особистості, а також вирішити, який девіз мотивуватиме їх наступного року.

Читати далі

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Чи цікавою та корисною була для вас сьогоднішня подорож?
  • Поділіться з однокласниками та батьками враженнями про найцікавіші моменти.


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної