ТЕМА 5. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Морські розваги
УРОК 11. Кінбурнська коса.
Чи багато невідомого навколо?
Мета
- продовжити ознайомлювати дітей з унікальними куточками Миколаївщини;
- здійснити віртуальну екскурсію до Кінбурнської коси;
- вчити ставити запитання;
- удосконалювати вміння складати діалог;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- навчити виготовляти пелікана в техніці оригамі;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати любов до птахів, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву інформацію;
- складає запитання за відповідями;
- складає діалог;
- знає, які птахи мешкають на Кінбурнській косі в Миколаївській області;
- самостійно виконує знайомі технологічні операції з конструкційними матеріалами за технологічною карткою (з використанням паперу).
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Третя буква”, “З’єднай”, “Читання з позначками”, “Запитай в орнітолога”;
- аркуш кольорового паперу (помаранчевий, червоний).
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Аби гарний настрій мати,
Який у вас настрій? З гарним настроєм приємно вирушати в мандри. Передайте подумки свій гарний настрій і добрі думки своїм однокласникам та однокласницям. |
2. Малюнок гарного настрою
|
Отже, гарний настрій ми передали. А щоб такий настрій був у вас упродовж усього уроку, наведіть і розфарбуйте малюнок правою та лівою руками одночасно (зош. с. 9, завд. 4). |
3. Передбачення теми уроку
|
Привіт, друзі! Запрошуємо вас до одного з наймальовничіших і найпривабливіших куточків Миколаївської області. Це й справді дивовижне місце, де з давніх часів збереглася краса природи, багатство фауни і флори.
|
4. Вправа “Третя буква”
|
Закресліть кожну третю букву в словах, і дізнаєтеся, куди ж запрошують нас жевжики (див. роздруківку “Третя буква”). Продовжуємо мандрувати Миколаївською областю й завітаємо на Кінбурнську косу, дізнаємося багато цікавого про цей унікальний куточок Миколаївщини. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
5. Віртуальна подорож до Кінбурнської коси
1 |
Перегляд відео “Кінбурнська коса”. Перегляньте відео про унікальний куточок природи Миколаївщини. Створіть у звичайному зошиті хмару слів “Кінбурнська коса” й під час перегляду відео занотуйте факти, які вас зацікавили / здивували.
|
2 |
Телепроєкт “Пазли історії — Кінбурнська коса”.
|
6. Фізкультхвилинка з Ціпою
|
Відпочиньте. Разом із Ціпою виконайте веселий, запальний танок. |
7. Вправа “Знайди спільне”
|
Завдяки неповторному клімату, Кінбурнська коса є місцем гніздування й зимівлі багатьох птахів. З одного боку косу омивають солоні води Чорного моря, з іншого — прісні води Дніпра. Наближаючись до місця зупинки, жевжики побачили величезну кількість птахів. Розгляньте їхні зображення і скажіть, що може об’єднувати цих тварин на одній території (підр. с. 17). |
8. Вправа “З’єднай”
|
З’єднайте числа в порядку зростання і впізнайте птаха, що є символом Національного природного парку “Білобережжя Святослава”, розташованого на території Кінбурнської коси (див. роздруківку “З’єднай”).
|
9. Читання з позначками
|
Прочитайте факти про пеліканів (див. роздруківку “Читання з позначками”). Біля кожного факту поставте відповідний знак. ➕ — інформація, відома мені; ➖ — зовсім нове для мене, те, що я почув / почула вперше; ❗ — те, що є надзвичайно цікавим і несподіваним; ❓ — незрозуміла інформація, викликає бажання дізнатися більше.
|
10. Вправа “Запитай в орнітолога”
|
Прочитайте відповіді орнітолога на запитання про рожевого пелікана. Поміркуйте, якими були запитання. Сформулюйте і запишіть їх (див. роздруківку “Запитай в орнітолога”) Словничок Орніто́лог — фахівець, який вивчає птахів. |
11. Творча робота
|
Відеоінструкція “Пелікан. Оригамі”. |
12. Підсумок
|
Рефлексія.
|