ТЕМА 5. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Морські розваги
УРОК 15. Єланецький степ.
Чи може відоме стати невідомим?
Мета
- ознайомити дітей з Єланецьким природним заповідником Миколаївщини;
- вивчити правила поведінки в заповіднику;
- поглибити знання про тварин, їх особливі ознаки;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- закріплювати вміння ставити запитання;
- закріпити порядок виконання дій у виразах;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати любов і турботу до тварин, повагу до професій людей, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- знає тварин Єланецького природного заповідника;
- знає особливі ознаки тварин;
- уміє ставити запитання.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- роздруківки “Миколаївська Асканія Нова”, “Пазли”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Привітання-побажання. Привітайте одне одного і побажайте щось таке гарне і приємне, щоб спогади про це побажання підтримували гарний настрій увесь день. |
2. Вправа “Продовж речення”
|
Ми подорожуємо … Обласний центр Миколаївської області — місто … Миколаїв називають ще містом … Унікальні куточки Миколаївщини — це … Розгадайте кросворд. Відгадка буде підказкою до теми уроку. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
3. Вправа “Розшифруй”
|
Брати Максим та Олег вийшли в невідому місцину. Єгер сказав, що вони на території заповідника. Обчисліть вирази та зіставте результати з ключем. Запишіть назву заповідника в Миколаївській області (зош. с. 11, завд. 1).
|
4. Тема уроку
|
Ми продовжимо подорож унікальними куточками Миколаївщини і завітаємо разом із жевжиками до заповідника “Єланецький степ”. Дізнаємося, чим цікавий цей заповідник, які тварини мешкають у ньому. |
5. Вправа “Збери слова”
|
Пригадайте, що таке заповідник. Для цього зберіть слова з розсипанки. Запишіть речення, яке отримали. Можете зробити це усно або виконати онлайн-завдання. Заповідник – на якій у природному природний територія, зберігається стані комплекс весь її. |
6. Гра “Утвори нові слова”
|
Утворіть із букв слова заповідник нові слова. Запишіть їх (зош. с. 11, завд. 2).
|
Методичні порадиЗапропонуйте дітям виконати цю вправу, об’єднавшись у пари або групи. Влаштуйте мовне змагання, хто утворить найбільшу кількість нових слів за 5 хвилин. Під час перевірки діти обводять однакові слова. Цікаво буде дізнатися, які слова не повторилися, скільки таких слів. |
7. Віртуальна подорож до заповідника Єланецький степ
|
|
1 |
Перегляд відео “Миколаївська Асканія Нова”.
|
Методичні порадиПоясніть дітям, що переглядаючи відео, вони мають заповнити порожні віконечка (назва заповідника, де розташований, коли відкрився, які рослини ростуть, яких тварин можна побачити). |
|
|
2 |
Математичне завдання (підр. с. 21, завд. 3). Побачити всю красу Єланецького степу можна, пройшовши екологічною стежкою. Найкраще це зробити в період із квітня по жовтень. Обчисліть вираз і дізнайтеся довжину стежки. |
3 |
Перегляд відео “Пазли історії. Єланецький степ”.
|
8. Руханка-танок “Гра в сніжки”
|
Пригадайте, яка зараз пора року. У що люблять грати діти взимку, коли є сніг? Відпочиньте, порухайтеся і пограйте у сніжки під музику. |
9. Вправа “Пазли”
(див. роздруківку “Пазли”)
Методичні порадиЗаздалегідь розріжте картинки на пазли і покладіть у конверти. Об’єднайте дітей у групи. Попросіть зібрати картинку з пазлів. Запитайте, які картинки вийшли у кожної групи, що об’єднує картинки-пазли? Що допомогло дійти до такої думки? |
10. Вправа “Істинні — хибні”
|
Єгер розповів, що на території заповідника слід дотримуватися певних правил. Визначте, які з тверджень істинні, а які — хибні (зош. с. 11, завд. 3).
|
11. Вправа “5 слів”
|
Запишіть у звичайний зошит 5 слів, які спадають вам на думку, коли ви чуєте слова Єланецький степ. Прокоментуйте свої записи. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
12. Підсумок
|
Рефлексія.
|