ТЕМА 5. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Морські розваги
УРОК 17. Обережно: шкідливі звички.
Чи може відоме стати невідомим?
Мета
- поглибити знання про шкідливі звички та їх вплив на здоров’я людини;
- формувати вміння й навички щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки;
- закріплювати вміння ставити запитання;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- закріпити порядок виконання дій у виразах;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати любов до тварин, повагу до людей різних професій, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію.
Обладнання
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- кольорові олівці;
- роздруківки “Таблиця про звички”, “Заповни пропуски”.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
|
Гра “Зіпсований телефон”. Зараз я тихенько скажу Владику на вушко фразу. Він її так само тихенько перекаже наступному, той — далі. І так, доки фразу не почує останній учень / остання учениця. Він / вона скаже нам її вголос. І ми дізнаємося, чи ту фразу я сказала на початку. (Учителька / учитель каже на вушко, наприклад, “Ви молодці! У вас все вийде!”) |
Методичні поради |
|
2. Вправа “Так — ні”
|
|
Візьміть у руки цеглинки жовтого й червоного кольору. Послухайте твердження і просигналізуйте цеглинкою жовтого кольору, якщо ви погоджуєтеся з твердженням, цеглинкою червоного кольору, якщо не погоджуєтеся.
|
3. Повідомлення теми уроку
|
|
Чи здогадалися ви, яка тема нашого уроку? Є звички — квітки, звички — як дуби, є гарні звички, звички є погані. Вони сильніші за людей, а люди — їх раби, схиляють голови, неначе каторжани. Із цих рядків ви могли зрозуміти, що сьогодні на уроці говоритимемо про звички. Зокрема про звички, які шкодять здоров’ю. Недаремно кажуть: “Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю”.
Життя — це найцінніше, що має людина. Як ранок розпочинає день, так дитинство розпочинає життя. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам із друзями, що рідні й близькі дарують нам свою любов і турботу, що кожного дня ми дізнаємося щось нове про світ, який нас оточує. А для того, щоб усі плани здійснювалися, треба бути здоровими. Кожна людина має певне здоров’я і звички. Звички, що сприяють зміцненню здоров’я, називають корисними. Звички, що завдають здоров’ю шкоди, називають шкідливими. |
4. Вправа “Доповніть схему”
Об’єднайтеся у групи, пригадайте й запишіть, які корисні та шкідливі звички ви знаєте. |
|
Методичні поради |
|
5. Перегляд відео “Шкідливі звички”
Розділіть звички на корисні та шкідливі. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
6. Вправа “Обери”
|
|
Оберіть зі списку звички, які можуть зашкодити здоров’ю людини. Поясніть свій вибір (зош. с. 12, завд. 1).
Виберіть одну чи кілька правильних відповідей. Позначте їх ➕. Можливі наслідки шкідливих звичок:
|
7. Фізкультхвилинка “Tiger Dance”
|
|
Настав час відпочити й скористатися однією з корисних звичок — виконайте веселі рухи під музику. |
8. Вправа “Таблиця”
|
|
Поміркуйте і заповніть таблицю (див. роздруківку “Таблиця про звички”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
9. Вправа “Поради”
|
|
Прочитайте, що порадила Оленка своєму братові, аби той поборов шкідливу звичку (зош. с. 12, завд. 2).
|
10. Вправа “План дій”
|
|
Чи є у вас шкідливі звички, яких ви хочете позбутися? Складіть план їх подолання (зош. с. 12, завд. 3).
|
11. Ситуації
|
|
Розіграймо певну ситуацію та разом поміркуймо, що треба робити. Ситуація. Твій друг поліз на яблуню, зірвав пару яблук і запропонував пригоститися. Але він не помив яблуко, а тільки протер рукавом. |
Методичні поради |
|
12. Вправа “Заповни пропуски”
|
Пригадайте ситуації з повсякденного життя. Коли ви маєте сказати "Ні"? Чому? Напишіть коротко ці ситуації (див. роздруківку “Заповни пропуски”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
13. Підсумок
|
|
Рефлексія.
|
14. Домашнє завдання
|
|
Створення колажу “Ні — шкідливим звичкам!”. За бажання створіть колаж, використовуючи картинки з інтернету, старих журналів тощо. |
Методичні поради |
|

