ТЕМА 5. Світ невідомий

ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Морські розваги

УРОК 21. Підсумковий урок з теми “Світ невідомий”.
Перевір себе

Мета

  • узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина виявляє інтерес до подорожей Україною;
  • зіставляє прочитане з власним життєвим досвідом;
  • використовує емотикони для вираження своїх емоцій;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Вправа “Я — сонце”.

Привітаймося із сонячним промінцями й перетворімося на маленькі сонечка.

Я — маленьке сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці й піднімаюся вільно та урочисто.

Я — велика Куля. У мене є багато тепла і світла.

Я — велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я усміхаюся від щастя, бо можу дарувати тепло.

  • Який у вас тепер настрій?

Пропоную з таким гарним настроєм провести цей шкільний день і отримати задоволення від власних успіхів.

2

Вправа “Мікрофон”.

Продовжте речення “Я сьогодні…” і розкажіть про себе. Наприклад: “Я сьогодні веселий, бо зустрівся зі своїми друзями” або “Я сьогодні радісна, бо знаю, що дізнаюся щось нове”.

2. Повідомлення теми

 

Жевжики з нетерпінням чекають продовження мандрівки Україною. Але для того, щоб мандрувати далі, маємо пригадати наші подорожі впродовж місяця й узагальнити знання, які ми здобули.

3. Вправа “Факти та вигадки”

Методичні поради

Об’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі скласти список тверджень із теми, у якому будуть перемішані факти й вигадки. Обмежте час виконання завдання — від 5 до 7 хвилин. По завершенню визначеного часу запропонуйте групам обмінятися списками тверджень. Кожна група (знову в межах визначеного часу — 3-4 хвилин) має визначити, які з тверджень у списку є істинними, а які — хибними. Групи презентують роботу, обґрунтовуючи свій вибір.

4. Поповнення скриньки жевжиків

 

Ми з вами побували у Львівській і Миколаївській областях. Щоразу жевжики поповнювали свою скарбничку чимось цінним. Пропоную ще поповнити скриньку жевжиків скарбами, які допоможуть нам пригадати й розповісти про наші подорожі.

  • Якими “скарбами” можна поповнити скриню?

Методичні поради

“Скарби” — це слова, що асоціюються з місцями, де ми подорожували. До Львівської області на великій мапі (а діти у своїх робочих зошитах на маленьких мапах) можна записати “Львів, Старий Самбір, Моршин, Олеський замок, шоколад”. До Миколаївської області — “Миколаїв, Єланецький степ, музей суднобудування, Кінбурнська коса” тощо. Дивлячись на таку мапу, діти зможуть пригадати не лише місця, де вони уявно побували, а ще й цікавинки, які побачили. Таку роботу можна проводити в кінці кожного місяця після вивчення певної теми, а можна й завершуючи подорож певною областю. Тоді на підсумковому уроці можна скористатися записами з мапи й поставити за ними запитання дітям.

5. “Розгадай чайнворд”

 

Розгадайте чайнворд. Із виділених букв утворіть слово й довідайтеся, як називається наука, що вивчає тварин (зош. с. 13, завд. 1).

6. Перегляд відео “Зоологія — наука про тварин”

  • Що нового ви дізналися для себе?
  • Які факти про тварин вас зацікавили / здивували?
  • Про що захотілося дізнатися більше?

7. Математична риболовля

 

Пригадайте, хто із жевжиків ловив рибу на лимані в Миколаївській області?

Допоможіть Номулу зібрати улов. З’єднайте лінією рибку й відро, у яке її треба покласти. Чи всі рибки потрапили у відерця? (див. роздруківку “Математична риболовля”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

8. Вправа “Віднови”

 

Андрійко й Оксанка приїхали у Львів до своїх друзів. Увечері друзі запросили їх у кафе “Країна смаколиків”. Скільки смачного скуштували там Андрійко з Оксанкою! Діти поцікавилися, що означає слово “смаколики”. Ось що вони дізналися з Інтернету (див. роздруківку “Віднови”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

9. Вправа “Слова-родичі”

 

Доберіть до слів спільнокореневі слова й запишіть (див. роздруківку “Слова-родичі”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Перевір себе

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

11. Підсумок

1

Рефлексія.

  • З яким настроєм закінчуєте урок?

2

Вправа “Продовж речення” (зош. с. 13, завд. 3).

  • Продовжте речення:

Цього місяця я зробив / зробила для себе такі відкриття: …



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної