ТЕМА 5. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Дорогою ціною
УРОК 3. Подорож Львовом.
Чому дещо нам невідоме?
Мета
- продовжити ознайомлювати дітей із містами та областями України, ознайомити з історичними фактами про місто Львів;
- здійснити віртуальну екскурсію Львовом;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати пізнавальний інтерес, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- передає зміст усного повідомлення (послідовність подій у розповіді, ознаки в описі, аргументи в міркуванні);
- визначає логічну послідовність подій;
- проводить дослідження.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Читання з позначками”, “Відшукай слова”;
- матеріали для дослідження (пляшка, повітряна кулька, цукор, сухі дріжджі, тепла вода, миска).
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
“Створюємо настрій”. Спробуйте кожен / кожна відчути себе часточками класного колективу, краю, країни, Всесвіту і дайте для себе відповіді на запитання:
|
2. Вправа “Здогадайся”
|
Щоб дізнатися, куди ми подорожуватимемо разом із жевжиками, розставте букви у порядку спадання і прочитайте слово. вЛе
|
3. Повідомлення теми
|
Сьогодні ми разом із жевжиками помандруємо до Львова, поринемо в далеке минуле цього міста, дізнаємося, чим воно славиться. |
4. Віртуальна подорож Львовом
1 |
Перегляд відео “Львів. Аеровідеозйомка”.
|
2 |
“Читання з позначками” (див. роздруківку “Читання з позначками”). Прочитайте цікаві факти про Львів. Під час читання робіть позначки:
Поділіться своїми знаннями.
|
3 |
Перегляд відео “Екскурсія містом Лева”.
Пригадайте відео, яке переглянули, та поєднайте слова в пари. |
5. Слухання аудіозапису вірша М. Хоросницької “Звідки в міста назва Львів”
|
Послухайте уважно вірш М. Хоросницької і скажіть, про який факт ідеться у вірші. Ім’я першого короля України Данила Галицького тісно пов’язане зі Львовом. Це він у далекому 1256 році побудував місто, назвав його на честь свого сина Лева Львовом і подарував його синові на весілля.
|
6. Фізкультхвилинка “Christmas Dance”
|
Виконайте веселі танцювальні рухи разом із Морозиками. |
7. Вправа “Домалюй”
|
Оля знає, що Львів іще називають “містом левів”. Кам’яних “царів звірів” на його вулицях близько чотирьох тисяч. Домалюйте зображення лева симетрично (зош. с. 5, завд. 3). |
8. Вправа “Оціни”
|
Оцініть, наскільки добре ви виконали це завдання (зош. с. 5, завд. 4). |
9. Перегляд відео “Легенди Львова — чотирилапий і грізний охоронець міста”
|
10. Різдвяні свята
1 |
Вправа “Що за свято?” (підр. с. 7, завд. 1). На Пузлика справили неабияке враження фотографії, які він побачив у газеті. “Так це ж Львів! А що ж це за свято, невідоме мені?” — здивувався Пузлик. Що ви можете розповісти жевжикові про свято, зображене на світлинах? Інформація для вчителя Різдво — це свято, яке люблять не лише діти, а й дорослі. А яке Різдво без святкових ярмарків? Уже на початку листопада люди потроху починають готуватися до свята. У крамницях з’являються перші прикраси для оселі та перші подарунки, а вітрини прикрашають яскравими гірляндами, скринями із солодощами та різдвяними сюжетами. Наприкінці листопада на площах європейських міст і містечок з’являються різдвяні ярмарки — щоправда, вони ще не працюють, а тільки готуються до зустрічі з містянами. Настає грудень, і серце наповнюється передчуттям чогось величного і казкового. Веселощі та затишок, родинне коло та свято, дива та відчуття чогось неймовірного — це все атмосфера Різдва. |
2 |
Вправа “Озвуч” (підр. с. 7, завд. 2). На Різдво Стас і Оля приїжджають до своїх рідних — львів’ян. Традиційно туристи відвідують святковий ярмарок. Там усі радісно вітають одне одного. Прочитайте, як саме. Чи знаєте ви, як відповісти на кожне з вітань? Озвучте відповіді. |
3 |
Перегляд відео “Свято пампуха у Львові”.
|
4 |
Вправа “Відшукай слова” (див. роздруківку “Відшукай слова”). Відшукайте в таблиці 7 назв різдвяних страв і зафарбуйте ці клітинки. А які ще страви готують ваші рідні на Різдво? Запишіть. ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ ОНЛАЙНПідказка
|
5 |
Вправа “Поміркуй” (підр. с. 8, завд. 3). У львівському Музеї народної архітектури і побуту “Шевченківський гай” щороку відбувається фестиваль “Свято пампуха”. Тут усі охочі можуть скуштувати традиційну українську страву. Чи знаєте ви, що надає пампухам пухкості й м’якості? Продовжте речення: “Пухкості та м’якості пампухам надають…”. |
11. Що таке дріжджі?
1 |
Дослідження (підр. с. 8, завд. 4).
|
Методичні порадиВода в мисці має бути достатньо теплою. Тоді процес бродіння відбудеться швидко і повітряна кулька добре надується і триматиметься так довго. |
2 |
Перегляд відео “Що таке дріжджі?”.
|
12. Підсумок
|
Рефлексія.
|