ТЕМА 5. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Дорогою ціною
УРОК 6. Унікальні місця Львівщини.
Як сприймати невідоме?
Мета
- продовжити ознайомлювати дітей з унікальними місцями Львівщини;
- поглибити знання учнів про замки України;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати вміння учнів працювати в команді, уважне ставлення до свого здоров’я, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
- наводить аргументи на захист власної думки;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- роздруківки “Істинні чи хибні”, “Замок”, “Читання з позначками”;
- кольорові олівці.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Руханка-танок “Привіт, привіт!” Виконайте руханку. Чи тільки так можна виконувати рухи, про які йдеться в пісні? Придумайте свої рухи. |
2. Вправа “Збери слово”
|
Зберіть слово, рухаючись за стрілочками. Що у вас вийшло? Спробуйте передбачити, куди мандруватимемо далі. |
3. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні ми продовжимо мандрівку Львівщиною. Побуваємо в унікальних місцях Львівської області та дізнаємося, чим вони славляться. |
4. Віртуальна подорож до Олеського замку
1 |
Робота з гугл-мапою. Розгляньте мапу й дайте відповіді на запитання:
Жевжики пропонують здійснити подорож до Олеського замку. Дізнайтеся, на чому вирушите в мандри. Інформація для вчителя Олесько розташоване в Буському районі Львівської області. Це — селище міського типу, розташоване за 75 км на схід від міста Львова, у низовині, що простягається від лівого берега річки Стир до північно-західного узгір’я Вороняк. У північній частині селища на 50-метровому пагорбі розташований Олеський замок (збудований у XIIІ столітті). |
2 |
Перегляд відео (підр. с. 11, завд. 4). На Львівщині в селищі Олеську розташований один із найстаріших замків України. Перегляньте відео про Олеський замок і назвіть факт, який вразив вас найбільше. |
3 |
Вправа “Змоделюй поведінку” (підр. с. 11, завд. 5). Діти вирішили відвідати Олеський замок і перевірити факти, які зацікавили їх під час перегляду відео. У маршрутці до Олеська Оля помітила незнайомця, який пильно спостерігав за дітьми. Що їм слід зробити в такій ситуації? Змоделюйте різні варіанти поведінки. |
4 |
Перегляд відео “Олеський замок — резиденція з привидами”.
Інформація для вчителя Олеський замок — пам’ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть, розташований у селищі міського типу Олеську. Один із найдавніших в Україні. Він височіє на пагорбі, оточений парком. Його відновили фактично з руїн, адже фортеця пережила і пожежі, і землетрус. Олеський замок відомий тим, що тут народився король Польщі Ян ІІІ Собєський. За часів його правління замок отримав статус королівської резиденції. |
5. Вправа “Істинні чи хибні”
|
Прочитайте твердження і визначте, які з них істинні, а які — хибні (див. роздруківку “Істинні чи хибні”). Перетворіть хибні твердження на істинні. Запишіть перетворені твердження. Знайдіть і підкресліть у них іменники. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
6. Фізкультхвилинка “Весела новорічна фізкультхвилинка”
|
Потанцюйте під веселу музику. |
7. Розмальовка “Замок”
|
Які ознаки замку має будівля на картинці? Домалюйте і розфарбуйте (див. роздруківку “Замок”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
8. Математичне завдання
|
Аби втамувати спрагу, Стас купив пляшку мінеральної води. Хлопчик довідався, що її розливають на заводі в місті Моршині Львівської області. Обчисліть вираз і дізнайтеся, за скільки хвилин вода потрапляє з родовища до пляшки (підр. с. 11, завд. 6). |
9. Читання з позначками
|
Прочитайте факти про мінеральну воду “Моршинська” (див. роздруківку “Читання з позначками”). Біля кожного факту поставте відповідний знак. ➕ — інформація, відома мені; ➖ — зовсім нове для мене, те, що я почув / почула вперше; ❗ — те, що є надзвичайно цікавим і несподіваним; ❓ — незрозуміла інформація, викликає бажання дізнатися більше.
|
10. Підсумок
|
Рефлексія.
|