ТЕМА 5. Світ невідомий

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Дорогою ціною

УРОК 7. Вітер на роботі.
Як сприймати невідоме?

Мета

  • продовжити ознайомлювати дітей з унікальними місцями Львівщини;
  • поглибити знання про дію вітру, його користь і шкоду;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати вміння дітей працювати в команді, уважне ставлення до свого здоров’я, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
  • наводить аргументи на захист власної думки;
  • розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію.

Обладнання

  • роздруківка “Поєднай”;
  • звичайний зошит.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Діти, розпочнімо сьогоднішню зустріч із побажань. Побажайте щось гарне одне одному.

Наприклад:

– Маринко, я бажаю тобі веселого дня!
– Микито, я дуже радий тебе бачити!
– Світланко, я хочу щоб день у тебе був щасливим!

2. Вправа “Емоції”

 

Упродовж дня ви переживаєте величезну кількість різних емоцій. І не завжди всі вони приємні. А чи вмієте ви розпізнавати емоції? Біля назви кожної емоції поставте номер того обличчя, яке її відображає (зош. с. 6, завд. 1).

  • Які емоції ви пережили сьогодні? Розкажіть.

3. Вправа “Поєднай”

 

Поєднайте слова за змістом. Поясніть, чому ви створили саме такі пари (див. роздруківку “Поєднай”).

  • Поєднання яких слів викликало у вас сумнів? Чому?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. Повідомлення теми уроку

 

Ми продовжуємо подорож Львівщиною. Цього разу на нас чекає ще одне незвичайне місце — Старий Самбір. Чим воно унікальне, ми з вами дізнаємося під час нашої мандрівки.

5. Вправа “Пригадай”

 

Біля міста Старий Самбір діти помітили величезні лопаті вітрової електростанції. “Певно, тут завжди вітряно”, — сказав Стас (підр. с. 12, завд. 7).

  • Чи погоджуєтеся ви з думкою хлопчика? Чому?
  • Пригадайте, до яких джерел енергії належить вітер.
  • Продовжте речення: “Вітер належить до … джерел енергії тому, що …”.

6. Перегляд відео “Чим може пишатися Старий Самбір, що на Львівщині”

  • Чим може пишатися місто Старий Самбір?
  • Як ви думаєте, чому саме на його території побудовано вітряну електростанцію?
  • Коли було побудовано електростанцію?
  • Скільки вітряків працює на цій електростанції?
  • Скільки будинків може забезпечити електроенергією ця станція?
  • Чим ще вигідна така електростанція?

7. Фізкультхвилинка “Непосида”

 

Порухайтеся, пострибайте, потанцюйте разом із Ронікою.

8. Вправа “Як побачити вітер?”

 

Чи можна побачити вітер? На яких малюнках зображено доказ того, що вітер дме? Наведіть власні приклади (підр. с. 12, завд. 8).

  • Що таке вітер?

9. Перегляд відео “Чому дме вітер?”

  • Як ви думаєте, чому дме вітер?
  • Перегляньте відео і знайдіть відповідь на це запитання.

10. Онлайн-вправа “Вітер на роботі”

11. Вправа “Пронумеруй”

 

Пронумеруйте рядки так, щоб утворився вірш Т. Коломієць “Вітрисько” (зош. с. 6, завд. 2).

  • Прочитайте виразно вірш своєму сусідові / своїй сусідці.

12. Вправа “Три аргументи”

 

Оля і Стас засперечалися: шкідливий вітер чи корисний? Наведіть три аргументи на підтвердження кожної думки. Запишіть їх у таблицю (підр. с. 12, завд. 9 / зош. с. 6, завд. 3).

13. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Яке унікальне місце Львівщини вас сьогодні вразило? Чим?
  • Що нового ви дізналися про вітер?

Перевірте себе. Пригадайте все, що вчили протягом тижня.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної