Бюджет свята
Поміркуйте над ситуацією. Аліса влаштовує свято, на яке хоче запросити весь клас. Дідусь із бабусею порадили їй пошукати магазини, де продукти можна купити дрібним гуртом.
Роздивіться ціни на товари і складіть бюджет свята.
Ціни на товари
Назва товару | Ціна за одиницю (грн) | Дрібний опт (грн) |
Рулет Ювілейний (свинячий) | 434,00 | 403,00 (від 1 кг) |
Шинка копчена | 414,00 | 380,00 (від 1 кг) |
Сир український | 359,00 | 334,00 (від 1 кг) |
Масло вершкове | 68,90 | 66,00 (від 3 шт) |
Хліб | 27,90 | 25,40 (від 2 шт) |
Батон | 24,13 | 23,72 (від 2 шт) |
Тістечко заварне | 32,90 | 27,99 (від 3 шт) |
Торт (850 г) | 394,00 | 384,00 (від 2 шт) |
Сік | 99,00 | 89,10 (від 2 шт) |
Кавун | 59,90 | 56,90 (від 2 кг) |
Диня | 89,90 | 84,90 (від 5 кг) |
Мандарин | 73,90 | 69,90 (від 3 кг) |
Запитання та завдання для обговорення:
- Які товари варто купувати за гуртовими цінами, а які ні? Чому?
- Порахуйте суму, потрібну на товари без гуртових цін та з гуртовими цінами. Яка різниця? Чи варто економити?
- Наведіть інші приклади розумної економії.
- Складіть бюджет святкового столу.
- Порівняйте суми, потрібні для закупівлі товарів за звичайними цінами і за гуртовими.
- Обчисліть, скільки відсотків може зекономити Аліса.