Як проводити дистанційне навчання: поради дорослим
Хочеш збільшити шрифт? Тримай натиснутою клавішу Ctrl та крути колесо мишки.
Коли тобі стане зручно читати, відпусти Ctrl і розпочинаймо урок!
Тема 8. Рух і час
Тиждень 28. Пригода 1
Знайомство з Хоботовичами (за твором Святослава Чернія "Пригоди Хоботовичів. Як слони до України мандрували")
Уроки 6-7. Як рухається Земля?
Для виконання завдань підготуй:
- підручник "Я досліджую світ" (частина 2);
- робочий зошит "Я досліджую світ" (частина 2);
- картку для творчої роботи;
- ліхтарик, глобус;
- аркуш дзеркального картону, аркуш кольорового картону, кальку, прозору цупку плівку, різнокольорові намистинки, олівець, ножиці, скотч, циркуль, лінійку.
Привіт, друже чи подруго! Я радію нашій новій зустрічі. Сьогодні ми дізнаємося, як рухається наша планета. Обери 9 завдань, які ти хочеш виконати на цьому уроці.
- Учора ввечері тато розповів мені казку М. Салтикової-Волкович “Серце, яке вміє слухати”. А сьогодні я хочу, щоб і ти її послухав/послухала. Вмощуйся зручненько.
Обговори з однокласниками/однокласницями такі запитання.
- Що означає вислів “Серце, яке вміє слухати”?
- Як навчити своє серце чути чужий біль, смуток, образу?
- Чи може серце в людини стати “глухим”?
- Пригадайте ситуації, у яких іншій людині потрібна допомога, і спробуйте придумати різні варіанти, як у цих випадках можна допомогти.
- Я щодня виконую комплекс ранкової зарядки, щоб зміцнити свій організм. Сподіваюся, що так дієш і ти! Сьогодні виконаємо вправи разом. Подивимося, у кого краще виходить. Почнімо!
Упевнений, що в тебе все гарно вийшло, батьки замилувалися!
- Відкрий свій підручник на сторінці 80 і виконай завдання 7.
- Можеш надиктувати свої запитання на диктофон у смартфоні та переслати їх однокласникам та однокласницям, а вони надішлють тобі свої відповіді 😀. Цікаво, чи знатимуть вони відповіді на твої запитання? І підготуйся відповідати на їхні запитання!
- Фізкультхвилинка! Уяви себе сонячною квіточкою — уважно слухай пісеньку і танцюй.
- Сьогодні я побачив на сайті, як один хлопчик із міста Ужгорода моделює і пояснює зміну дня і ночі за допомогою глобуса та лампи. Подивись це відео та спробуй повторити це самостійно.
Якщо у тебе вдома немає глобуса — не засмучуйся! Ти можеш замінити глобус м’ячем або яблуком! Проекспериментуй!
- Можеш записати відео й поділитися ним зі своїми однокласниками та однокласницями чи вчителькою/вчителем. Їм буде цікаво!
- Відкрий свій підручник на сторінці 80 і виконай завдання 8.
- Думаю, ти зрозумів/зрозуміла, чому день змінює ніч, і зможеш легко виконати завдання 3 на сторінці 42 робочого зошита.
- Перерва! Можеш з’їсти яблуко й показати рідним, як рухається Земля навколо Сонця. Цікаво, хто з вас буде Сонцем, а хто — Землею?
- Подивись мультфільм, у якому винахідливі фіксики виконують дослід із глобусом, і дай відповідь на моє запитання.
- Яку пору року ти любиш найбільше? Чому? Запиши свої міркування. Можеш завантажити картку для творчої роботи, на якій виконував це завдання я, а можеш пофантазувати й намалювати свою.
ЗАВАНТАЖИТИ КАРТКУ- Цікаво, а яку пору року найбільше люблять твої однокласниці та однокласники. Поміркуй, як ти можеш про це довідатися зараз.
- Нещодавно я прочитав у моєму улюбленому журналі “Джміль”, як виготовити цікаву іграшку — калейдоскоп. Я наповнив його кольорами улюбленої пори року й тепер можу насолоджуватися чудовими візерунками. Завантаж статтю, уважно прочитай і дій!
ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ КАЛЕЙДОСКОПА - Ми вже багато з тобою зробили! А тепер перевіримо, чи уважними ми з тобою були. Виконаємо завдання 10 з підручника на сторінці 80.
- Поміркуй, як ти можеш перевірити свою відповідь. Існує кілька варіантів!
Урок завершено!
- Що сьогодні було нового?
- Презентуй калейдоскоп своїм рідним.
- Придумай танок Землі навколо Сонця і станцюй у вільний час.
Чекатиму на тебе завтра. Бувай!