ТЕМА 5. Світ невідомий

ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Морські розваги

УРОК 14. Миколаївський музей суднобудування.
Чи багато невідомого навколо?

Мета

  • продовжити ознайомлювати дітей із містами України;
  • дослідити, чому Миколаїв називають містом кораблів;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати любов до рідної землі, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • систематизує та узагальнює інформацію;
  • розуміє, чому Миколаїв називають містом кораблів.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
  • звичайний зошит;
  • календар, кольорові олівці.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Ранок! Сонце в небі підіймається!
А наш клас одне з одним вітається!
Доброго ранку я зичу всім,
Хто прийшли працювати до класу.
А чому?

Привітайтеся одне з одним і розкажіть, чому ви сьогодні прийшли до класу.

Пригадайте, що ви знаєте про нашу Батьківщину. Спробуйте виконати онлайн-завдання якнайшвидше.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

2. Вправа “Пригадай”

 

Пригадайте, територією якої області ми подорожуємо разом із жевжиками.

  • Що цікавого ви запам’ятали про Миколаїв і Миколаївщину?
  • Чи хочеться вам дізнатися, куди ми помандруємо сьогодні?

3. Графічний диктант

 

Жевжики пропонують виконати графічний диктант і здогадатися, чому буде присвячена сьогоднішня мандрівка.

У звичайному зошиті відступіть 1 клітинку вправо і 10 клітинок униз. Поставте точку. Це буде початок нашого графічного диктанту. Далі дійте за алгоритмом.

4 клітинки праворуч, 1 вгору, 3 ліворуч, 1 вгору, 2 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 вгору, 3 праворуч, 1 вгору, 2 ліворуч, 1 вгору, 2 праворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 10 вниз, 3 праворуч, 1 вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 1 ліворуч, 1 вниз, 1 ліворуч, 1 вниз, 10 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 2 вгору, 1 ліворуч, 1 вниз.

  • Як ви думаєте, чому саме таке завдання запропонували вам жевжики?
  • Розмалюйте свій вітрильник кольорами, які відповідають вашому настрою.

4. Повідомлення теми уроку

 

Ми продовжуємо мандрівку містом Миколаєвом. Дізнаємося, чим іще славиться це місто.

5. Робота з календарем

 

Денис припустив, що Миколаїв — місто кораблів. Для перевірки власної гіпотези хлопчик відвідав Музей суднобудування і флоту. Дениса вразила розповідь екскурсовода про перший корабель, збудований у Миколаєві — вітрильний фрегат “Святий Миколай”.

Скільки місяців будували корабель, якщо розпочали його створення 5 січня, а спустили на воду 25 серпня того самого року? Обчисліть, скільки днів тривали роботи (підр. с. 18, завд. 5).

Підказую, що для виконання цього завдання вам знадобиться календар. Запишіть свої обчислення у звичайний зошит.

6. Віртуальна подорож до Миколаївського Музею суднобудування і флоту

 

Понад 40 років тому, 30 липня 1978 року, у День військово-морського флоту в місті Миколаєві було створено унікальний музей, аналогів якому в Україні немає — Музей суднобудування і флоту.

Унікальна експозиція музею налічує понад 3000 експонатів, розташованих у 12 тематичних залах, і демонструє історію розвитку суднобудування в Україні від часів Київської Русі й до сучасності. Колекція кораблів 18-19 століть, навігаційні прилади, мапи, документи є перлинами колекції.

Перегляд відео “Музей суднобудування і флоту”

  • Які факти вас вразили / здивували?
  • Які експонати можна побачити в музеї?

Перегляд відео “Миколаївський музей суднобудування: де живе корабельний дух міста”

  • Що нового ви дізналися?
  • Що вас вразило?

7. Фізкультхвилинка “Матроси”

 

Настав час відпочити. Виконайте веселі рухи разом із матросами.

8. Вправа “Закономірність”

 

Виявіть закономірність і продовжте ряд (підр. с. 18, завд. 6).

9. Творча робота. Оригамі “Пароплав”

 

Уявіть себе на деякий час суднобудувальниками. За допомогою відеоінструкції сконструюйте паперовий корабель.

У вас є можливість проявити свою фантазію та креатив! Розфарбуйте свій пароплав. Придумайте йому назву. Спробуйте “спустити” його на воду.

10. Вправа “Перевір себе”

 

Пригадайте, про що ви дізналися протягом тижня.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

11. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Якби ви були фотографами, яку світлину з уроку (кольорову чи чорно-білу) ви зробили б? Чому? Що зафіксували б на світлині?


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної