ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Неймовірні гаджети

УРОК 11. Подорожуємо Полтавою.
Яку невидиму силу має слово?

Мета

  • продовжити ознайомлювати дітей із містами України;
  • здійснити віртуальну екскурсію містом Полтавою;
  • ознайомити з фактами з історії Полтави;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати бажання стежити за своїми висловлюваннями, звертати увагу на настрій і переживання ближнього, співчувати в радості й у горі, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • оцінює свій внесок та внесок інших у досягнення спільних цілей;
  • визначає, коли він / вона працює найкраще;
  • обговорює усне повідомлення в парі або групі для пошуку додаткових аргументів або спростування наведених;
  • розв’язує проблемну ситуацію різними способами.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
  • звичайний зошит;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Вправа “Самоналаштування”.

Покладіть руки на парту, заплющте очі та промовляйте:

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.
Я особистість творча.
Я бажаю всім однокласникам та однокласницям успіхів на сьогоднішньому уроці.

2

Вправа “Незвичайні окуляри”.

Сьогодні ми маємо бути дуже уважними і спостережливими, щоб нічого важливого не пропустити. Є у мене незвичайні окуляри. Щойно їх надінеш, одразу бачиш якісь гарні риси свого сусіда / своєї сусідки.

Учитель жестами показує, як надіває невидимі окуляри.

Ці незвичайні окуляри дають мені можливість побачити, що Микита сьогодні дуже старанний. Цікаво, а що ж ви побачите у своїх сусідах, коли надінете окуляри?

Діти немовби надівають окуляри і промовляють.

2. Вправа “Розшифруй”

 

Вправа “Розшифруй”.

Нумо дізнаємося, де подорожуватимемо сьогодні. Розшифруйте слово, використовуючи ключ (див. роздруківку “Розшифруй”).

  • Яке слово у вас вийшло?
  • Як ви думаєте, чому?
  • Складіть речення зі словом “Полтава”. Як запишете це слово? Чому?
  • Наведіть приклади слів, які пишуться з великої букви.
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3. Повідомлення теми

 

Сьогодні ми помандруємо до Полтави та дізнаємося, чим славиться це місто.

4. Віртуальна подорож Полтавою

1

Перегляд відео “Полтава з висоти пташиного польоту”.

За враженнями зовсім не обов’язково їхати за кордон! Унікальні природні парки, краєвиди, від яких перехоплює подих, — усе це є у Полтаві!

  • Чи сподобалося вам це місто?
  • Що вас захопило найбільше?
  • Чи нагадала вам Полтава ваше рідне місто? Чим саме?

2

Символіка міста (див. роздруківку “Символіка міста Полтави”).

Розгляньте герб Полтави, поміркуйте, що можуть означати символи, зображені на гербі.

Інформація для вчителя

Полтавський герб уособлює спадкоємність національної символіки, наданої місту, як одному з полкових адміністративних центрів українського козацтва часів Богдана Хмельницького. Цим гербом Полтава користувалася понад 100 років.

Основою герба є міський геральдичний щит, конфігурацію якого було взято із зображення герба Полтави на початку Полтавського міського магістрату 1700-х років.

Поле щита пурпурове (малинове), що відповідає, за геральдикою, планеті Меркурій і природному каменю аметисту, символізуючи собою панування, гідність, щедрість, благочестя.

У центрі щита, точно за його центральними осями, розміщено золотий лук — символ військової зброї. Тятива його натягнута стрілою (що означає готовність до бою), направленою вістрям до низу, символізуючи охорону мирної праці.

Бойову атрибутику з чотирьох боків оточують золоті охоронці шестикутні зірки, що символізують собою чотири боки світу: північ, південь, схід і захід.

Вінчає композицію золотий напис “Полтава” стилізованим старослов’янським шрифтом, причому буква “Т” зображена у вигляді геральдичного хреста, який осіняє собою герб.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3

Вправа “Читання з позначками” (див. роздруківку “Прочитай”).

Прочитайте цікаві факти про Полтаву. Під час читання робіть позначки:

 — відома інформація;

 — інформація нова для мене;

 — інформація здивувала;

 — хочу більше дізнатися про це.

  • Чи була серед фактів інформація, яку ви вже знали?
  • Які факти були для вас новими?
  • Про що захотіли більше дізнатися? Чому?
  • Обчисліть, на скільки відстань від Полтави до Києва довша, ніж протяжність області із заходу на схід.
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4

Перегляд відео “День Полтави: екскурсоводка розповіла про цікавинки міста”.

  • Що нового ви дізналися про Полтаву?
  • Яка інформація вразила / здивувала?
  • Чи захотілося побувати в цьому старовинному місті?

5. Фізкультхвилинка “Я не можу зрозуміти”

 

Виконайте ритмічні рухи під веселу музику та відпочиньте.

6. Вправа “Пограй у слова”

 

Жевжики вирішили розважитися й пограти у слова. Вони утворювали ланцюжок зі слів — назв населених пунктів України. Кожне наступне слово мало починатися з останньої літери попереднього. Пограйте з однокласниками та однокласницями в таку саму гру (підр. с. 37, завд. 1).

  • Запишіть у звичайний зошит назви міст.

7. Вправа “Запитай”

 

Захопившись чудовою грою, жевжики незчулися, як опинилися перед Полтавським драматичним театром імені Миколи Гоголя. Афіша на будівлі заінтригувала їх.

Сформулюйте і запишіть запитання за змістом афіші (підр. с. 37, завд. 2).

Поставте запитання однокласнику / однокласниці та послухайте відповідь.

  • Кого ще з персонажів казки ви хотіли б зобразити на афіші?

8. Театральна математика

 

Группа школярів прийшла до Полтавського драматичного театру на виставу “Спляча красуня”. У них є 9 квитків по 30 грн і декілька квитків по 40 грн. Скільки квитків по 40 грн мають школярі, якщо за всі квитки вони заплатили 390 грн?

  • Скільки школярів прийшло на виставу?

9. Вправа “Пригадай”

 

Фрагмент якої казки зображено на малюнку?


Пригадайте казку Шарля Перро “Кіт у чоботях”. Перекажіть фрагменти казки за кадрами з мультфільму (підр. с. 37, завд. 3).

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

10. Слухання аудіоказки Шарля Перро “Кіт у чоботях”

 

Послухайте уважно казку. Поміркуйте, у яких випадках мистецтво слова стало у пригоді головному персонажу.

11. Гра “Вірю, не вірю”

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

12. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок? Покажіть свій настрій за допомогою пантоміми.
  • Продовжте речення (див. роздруківку “Саморефлексія”).
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної