ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Неймовірні гаджети

УРОК 12. Шукаємо слова-невидимки.
Яку невидиму силу має слово?

Мета

  • сформувати уявлення дітей про рекламу як про одне із найвпливовіших джерел інформації;
  • ознайомити з видами реклами, з її перевагами та недоліками;
  • з’ясувати, як реклама може вплинути на рішення й поведінку людини;
  • вчити протистояти рекламним впливам, критично сприймати рекламу та елементарно аналізувати рекламну продукцію;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • оцінює свій внесок і внесок інших у досягнення спільних цілей;
  • визначає, коли він / вона працює найкраще;
  • обговорює усне повідомлення в парі або групі для пошуку додаткових аргументів або спростування наведених;
  • розв’язує проблемну ситуацію різними способами.

Обладнання

  • звичайний зошит;
  • кольорові олівці;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Вправа “Покажи настрій”.

Діти, як ви гадаєте, який у мене сьогодні настрій? Так, він гарний.

  • А який ще буває настрій? (веселий, радісний, сумний тощо)
  • Як можна дізнатися, який настрій у людей, що вас оточують? (за виразом обличчя)

Коли нам сумно  — ми робимо так.
Коли ми здивовані — робимо ось так.
Коли ми налякані — ми ось такі.
Коли ми сердимося — ми вже інші.
А коли ми радіємо — то такі.

Дякую, що розповіли мені про настрій.

  • Чи приємно вам, коли до вас усміхаються?

Я вам відкрию одне правило: наш настрій залежить від наших думок. Тому, якщо хочете, щоб у вас був гарний настрій, думайте про хороше!

2

Вправа “Бажання”.

Побажайте одне одному щось гарне і приємне.

Я вам усім бажаю бути на уроці уважними, активними, кмітливими, винахідливими; бажаю вам відчути радість і задоволення від роботи. Нехай цей урок дасть вам міцні знання та чудовий настрій.

2. Гра “Магазин”
(див. роздруківку “Магазин”)

Методичні поради

Приготуйте для гри банан, апельсин, яблуко, лимон, ківі й непрозору торбинку з тканини, у якій буде невідомий для дітей предмет (овоч чи фрукт). Якщо немає такої можливості, використайте малюнки.

 

Пропоную вам “піти” до магазину.

  • Який товар ви купили б і чому? Поясніть свій вибір.
  • А чому ніхто з вас не купив цю торбинку? (діти не знають, що в ній)
  • А якщо я скажу, що в торбинці дуже смачна цукерка, чи з’явиться в когось із вас бажання купити цю торбинку?
  • Чому ви змінили свою думку? (отримали інформацію про те, що міститься в торбинці)
  • А якщо я вам скажу, що в торбинці солодкий смачнющий сюрприз?

Методичні поради

Педагог може запропонувати дітям розрекламувати торбинку: одна дитина рекламує, решта піднімають руки, якщо хочуть купити торбинку. Потім обговорити з дітьми, у кого найбільше “покупців” і чому.

Отже, на ваш вибір вплинула інформація про товар.

  • Пригадайте випадки, коли на ваше рішення вплинула реклама. Що ви чи ваші рідні купили, подивившись чи послухавши рекламу?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3. Повідомлення теми уроку

 

Сьогодні ми поговоримо про рекламу як про одне з найвпливовіших джерел інформації. Дізнаємося про історію виникнення реклами і про те, як вона може вплинути на рішення й поведінку людини.

4. Вправа “Поясни”

 

Що ж таке реклама? Як ви можете пояснити значення цього слова?

5. Вправа “Розкодуй”

 

Допоможіть капітану оминути всі перешкоди та дістатися до острова скарбів. Доповніть шлях числами, яких бракує, і прочитайте визначення слова "реклама".

Підказка

6. Вправа “Читання з позначками”

 

Прочитайте цікаві факти про історію виникнення реклами (див. роздруківку “Читання з позначками”). Під час читання робіть позначки:

 — відома інформація;

 — інформація нова для мене;

 — інформація здивувала;

 — хочу більше дізнатися про це.

  • Чи були якісь із фактів вам уже відомі?
  • Яка інформація була для вас новою?
  • Яка інформація вас здивувала / зацікавила?
  • Про що захотіли дізнатися більше?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

7. Перегляд відео “Історія реклами”

  • Що нового ви дізналися про виникнення реклами?

8. Фізкультхвилинка — руханка “Зима”

 

Потанцюйте разом зі сніжинками.

9. Читання в парі

 

Об’єднайтесь у пари і прочитайте казку (див. роздруківку “Читання казки в парі”).

  • Як ви вважаєте, чи правильно зробив Зайчик?
  • Чи можна сказати, що Зайчик створив рекламу свого товару? Чому?
  • Хто допоміг йому продати морквинки і капустинки?
  • Якою ви уявляєте Зайчикову рекламу? Намалюйте її.

Діти малюють рекламу на окремих аркушах.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Види реклами

 

Чи може реклама бути шкідливою?


Доповніть схему. Наведіть приклади реклами товарів, які не лише некорисні, а й навіть шкідливі для здоров’я.

  • А для чого ж тоді рекламують шкідливі товари?
  • Які продукти не потребують реклами?

Отже, треба бути уважними й критично ставитися до реклами.

Прочитайте вірш (див. роздруківку “Сергійко і реклама”) і скажіть, чи правильно вчинив Сергійко.

Перевіримо, чи вмієте ви спокійно міркувати і не піддаватися впливу реклами.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

Інформація для вчителя

Реклама товарів і послуг, які потребують продажу, є комерційною рекламою. Це один із найбільш розповсюджених видів реклами. Інколи на телебаченні або на вуличних банерах можна побачити рекламу, яка пропагує здоровий спосіб життя чи інші важливі цінності. Таку рекламу називають соціальною.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

11. Створення реклами

 

Об’єднайтеся у групи. Кожна група обирає один із продуктів, що продавалися в нашому магазині на початку уроку, і протягом 3-5 хвилин створює для нього рекламу. Спікери її нам озвучать, а ми вирішимо, купувати у вас цей товар чи ні.

Але пам’ятайте правила створення реклами: текст має бути коротким і цікавим. У ньому треба розповісти, що це за товар і яка від нього користь. А в кінці має бути речення, яке запам’ятають — рекламний слоган. Наприклад: “Якщо цю річ не купиш вчасно, то будеш все життя нещасним!” або “Тобі потрібно це купити! Бо як без цього будеш жити?”.

12. Презентація реклами

13. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Про що розкажете своїм друзям і подругам?
  • Чим сьогоднішній урок був корисний для вас?

14. Домашнє завдання

 

Розрекламуйте свій улюблений мультфільм так, щоб його захотіли подивитися інші діти. Складіть рекламний текст із 2-3 речень або намалюйте рекламний плакат.

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної