ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Неймовірні гаджети

УРОК 16. Здоров’я — найдорожчий скарб.
Як невидиме може стати видимим?

Мета

  • показувати переваги здорового способу життя;
  • спонукати дітей до активного способу життя;
  • формувати відразу до шкідливих звичок;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати інтерес до відкриттів, пізнання незнайомого, уміння за допомогою дослідів робити висновки, самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховати в учнів розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • оцінює свій внесок і внесок інших у досягнення спільних цілей;
  • визначає, коли він / вона працює найкраще.

Обладнання

  • звичайний зошит;
  • кольорові квадратики за кількістю учнів, конструктор “Лего”, кольорові олівці, фломастери, аркуші паперу.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Вправа “Який настрій”.

Перш ніж ми вирушимо у подорож, я хочу подивитись, який у всіх вас настрій. Адже саме він є запорукою успішної подорожі, допоможе подолати будь-які перешкоди на шляху.

Перед вами квадратики кольорового паперу. Виберіть один із них і покажіть мені.

(Діти самостійно вибирають свої улюблені кольори, а вчитель розповідає, що кожен із них символізує.)

  • Зелений — спокій, символ природи та молодості.
  • Червоний — тривога, символ любові, страждань.
  • Білий — символ невинності, чистоти й радості.
  • Помаранчевий — символ слави, величі та гідності.
  • Жовтий — символ тепла, радощів і поваги.
  • Блакитний — символізує благородство, ніжність, вірність.
  • Синій — символ вірності, довіри, безмежності.

Методичні поради

Заздалегідь підготуйте кольорові квадратики всіх кольорів за кількістю учнів. Попросіть до початку уроку обрати кольоровий квадратик. Після того, як діти оберуть квадратики, а вчитель прокоментує значення, можна скласти діаграму настрою та порівняти, з яким настроєм дітей більше / менше.

2. Дискусія “Яка дорога краща?”

 

Уявіть собі, що під час подорожі, ви заблукали в густому непрохідному лісі. І ось перед вами з’явилося три дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.

Прямо підеш — велике багатство знайдеш, але здоров’я втратиш.
Ліворуч підеш — половину багатства знайдеш і половину здоров’я втратиш.
Праворуч підеш — нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш.

  • Як ви гадаєте, яка дорога, що виведе нас із лісу, правильна? Поясніть свої міркування.

3. Вправа “Поясніть”

 

У народі кажуть: “Немає щастя без здоров’я”. Як ви розумієте цей вислів?

Отже, щоб бути щасливими, треба дбати про своє здоров’я.

  • А для чого людині здоров’я?
  • Що треба робити, аби бути щасливими й радісними? Як берегти своє здоров’я?

Справді, щоб бути здоровими, треба вести здоровий і активний спосіб життя, а ще — виробляти корисні звички та уникати поганих, шкідливих.

4. Повідомлення теми уроку

 

Чи здогадалися ви, про що будемо говорити на уроці?

Сьогодні в нас буде незвичайна подорож, під час якої ми дізнаємося про деякі таємниці здоров’я. З’ясуємо, що таке постава, яка її роль у нашому житті та як її зберегти.

5. Вправа “Так — ні”

 

Підготуйте цеглинки зеленого і червоного кольорів. Послухайте твердження. Якщо погоджуєтеся, піднімаєте / підкидаєте зелену цеглинку, якщо ні — червону.


НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ ПОЗИТИВНО ВПЛИВАЮТЬ:

  • фізичні вправи;
  • часті хвороби;
  • чистота тіла та помешкання;
  • чисте повітря;
  • паління;
  • поганий настрій;
  • повноцінне харчування;
  • страхи;
  • недотримання розпорядку дня;
  • перевтома;
  • гарний настрій;
  • правильна постава.

6. Вправа “Поєднай”

 

Поєднайте частини речень. Як ви розумієте їх зміст?

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

7. Розповідь учителя

 

Що таке постава і чим гарна постава відрізняється від поганої?

Постава — це звичне положення тіла людини у спокої та в русі. Постава в житті людини відіграє естетичну та функціональну ролі. Естетична функція постави полягає у створенні краси й гармонійності рухів. Люди з правильною поставою рухаються гарно й легко. І навпаки, ті, що мають порушення постави рухаються незграбно, важко.

Порушення постави супроводжуються серйозними і складними наслідками у функціонуванні організму. Відбувається це внаслідок стискання внутрішніх органів, порушення їх правильного розташування в організмі. Людям із неправильною поставою важче дихати, у них гірше працює серце та інші органи.

Формується постава у процесі зростання й розвитку дитини.

8. Вправа “Завмри”

Методичні поради

Діти сидять за партами. Попросіть їх завмерти на декілька хвилин. Зафіксуйте (сфотографуйте), як вони сидять. Обговоріть із дітьми, чи правильно вони сидять, чи не порушується їхня постава.

9. Фізкультхвилинка

 

Постава є не тільки в людей, а й у тварин. Спробуйте відтворити поставу деяких тварин.

Потягніться вгору, як жирафа.
Розправте плечі й покрутіть головою, як лев.
Станьте рівненько і піднімайте високо ноги, як чапля.
Побігайте на місці, як страус.
Сідайте за парти, вигніть спинки і потягніться, як котик.

Постава якої тварини вам найбільше сподобалася? Удома ви можете наслідувати поставу різних тварин. Це дуже корисно.

10. Вправа “Розглянь і розкажи”

 

Упродовж понад 30 років до міста Кобеляки на Полтавщині приїздили люди із захворюваннями хребта. Заслужений лікар України Микола Касьян лікував їх і навчав запобігати хворобам. Розгляньте малюнки й розкажіть, які звички людини негативно впливають на її хребет (підр. с. 40, завд. 1).

11. Практичне завдання

 

Перевірте свою поставу. Для цього підійдіть до стіни, притисніть до неї обидві лопатки, потилицю, сідниці, ікри й п’яти. Покладіть одну руку на шийний вигин, а другу – на поперечний вигін хребта. Відстань між вигином хребта і стіною повинна дорівнювати ширині долоні.

12. Вправа “Проаналізуй”

 

Проаналізуйте свої звички й запишіть ті, які негативно впливають на ваш хребет. Поряд запропонуйте дії, які сприятимуть усуненню цих шкідливих звичок (зош. с. 21, завд. 1).

13. Правила збереження постави

 

Об’єднайтесь у групи і створіть / намалюйте правила збереження і зміцнення постави. Презентуйте свою роботу.

14. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Що нового дізналися під час подорожі?
  • Чим була для вас корисна наша подорож?



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної