ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Неймовірні гаджети

УРОК 17. Перша пташина допомога.
Як невидиме може стати видимим?

Мета

  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати інтерес до відкриттів, пізнання незнайомого, уміння за допомогою дослідів робити висновки, самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати ставлення до здоров’я як до пріоритетної цінності в житті, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • оцінює свій внесок і внесок інших у досягнення спільних цілей;
  • визначає, коли він / вона працює найкраще;
  • знає, з якою метою створюються еколого-натуралістичні центри;
  • розуміє, як можна поєднати свої потреби з потребами інших.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Усміхніться одне одному та уявіть, що ми з вами в дивовижному чарівному лісі. Мандруючи ним, ми підійшли до струмка. Уявімо цей струмочок.

  • Який струмочок ви уявили? (чистий, прозорий, з холодною водичкою, навколо багато зелені, співають пташки)
  • Який у вас зараз настрій? (радісний, приємний)

Збережімо такий настрій і розпочнімо роботу на уроці.

2. Вправа “Очікування”

 

Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Сподіваюся, що ви будете чітко й гарно висловлювати свої думки, обстоюватимете свою думку, злагоджено працюватимете в групах, робитимете висновки. Які риси характеру для цього вам потрібні? (спостережливість, наполегливість, віра у свої сили та можливості)

3. Загадкова загадка

 

Відгадайте загадку й дізнайтеся, про кого будемо говорити на уроці.

Пр*летіл* г*сті,
С*ли на пом*сті,
Без с*к*ри, без л*п*ти,
Зб*д*вал* с*бі хат*.

Птахи — наші пернаті друзі. Продовжуючи подорож Полтавщиною, ми пригадаємо, що вже знаємо про птахів, а також поглибимо знання про них.

4. Мозковий штурм

  • Чим птахи відрізняються від інших тварин?
  • Де живуть птахи?
  • Як вони живляться?
  • Який період у житті птахів найважливіший?
  • Як птахи піклуються про пташенят?
  • Яку користь приносять птахи природі, людям?

5. Вправа “Упізнай птаха”

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

6. Вправа “Пригадай”

 

Впишіть букви замість сніжинок, щоб утворилися назви пташок, які відлітають у теплі краї (див. роздруківку “Пригадай”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

7. Вправа “Здогадайся”

 

Який малюнок наступний? (підр. с. 41, завд. 7).

  • Що ви можете сказати про птахів, зображених у завданні?

8. Перегляд відео “Як правильно годувати птахів узимку”

 

Найважче птахам узимку. Пригадайте, як ми можемо допомогти пернатим друзям.

Перегляньте уважно відео і скажіть, чи про все ми згадали.

  • Що нового ви дізналися?
  • Які факти вас вразили?
  • Про що треба пам’ятати, коли підгодовуєш птахів?

9. Фізкультхвилинка “Пташки”

 

Порухайтеся під музику разом із пташками.

10. Вправа “Припущення”

 

Під час прогулянки Полтавою Майкл побачив, як кіт напав на горобця. Хлопчик урятував пташку й відніс до еколого-натуралістичного центру. З якою метою створюють такі центри? Висловіть п’ять правдоподібних припущень, використовуючи подані слова (підр. с. 41, завд. 3).

11. Перегляд відео “Розповідь про Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр”

  • Чим цікавий Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр?
  • Чи захотілося вам там побувати? Чому?
  • Дізнайтеся, з якою метою створений цей центр.
  • Про що захотілося дізнатися більше?

12. Пташина математика

 

Майкл мав 200 грн, які бабуся дала на продукти. Хлопчик вирішив на решту грошей придбати корм для пташок, які перебувають у центрі. Розглянь чек і визнач, скільки коштів витратив Майкл на благочинність. Чи схвалюєте ви вчинок хлопчика? Чому? (підр. с. 41, завд. 4).

  • Як хлопчик зможе закликати інших долучитися до цієї доброї справи?

13. Вправа “Відтвори діалог”

 

Працівниця еколого-натуралістичного центру пані Мирослава зателефонувала Майкловій бабусі, аби подякувати за допомогу. Бабуся була вражена вчинком онука. Інсценізуйте можливий діалог між нею та Майклом (підр. с. 41, завд. 5).

14. Вправа “Пригадай”

 

Чи були у вашому житті ситуації, коли невидиме ставало видимим? Напишіть про одну з них (зош. с. 21, завд. 2).

15. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви завершуєте урок?
  • Про що розкажете своїм друзям і подругам?

16. Домашнє завдання

 

Удома спробуйте стати чарівниками. Виконайте завдання із зошита й дізнайтеся, як невидимий запис зробити видимим (зош. с. 21, завд. 3).

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної