ТЕМА 6. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Згода — будує, незгода — руйнує
УРОК 21. Вогонь – друг і ворог.
Якою інформацією можна ділитися?
Мета
- продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожеж та їх наслідки;
- пояснити дітям, що вогонь може бути і корисним, і небезпечним;
- ознайомити з правилами пожежної безпеки, навчити викликати пожежно-рятувальну службу та надавати координати місця пожежі;
- формувати здоров'язбережувальну, комунікативну та соціальну компетентності, сприяти формуванню ціннісного ставлення школярів до життя і здоров’я;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння ставити запитання за змістом простого медіатексту;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати повагу до професії пожежного, бажання дотримуватись правил пожежної безпеки та берегти своє життя і здоров’я, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- знає номери телефонів екстрених служб;
- розуміє, яку користь та шкоду приносить вогонь;
- знає причини виникнення пожеж;
- знає як діяти під час пожежі;
- прогнозує можливі небезпеки, які можуть спричинити його дії у довкіллі;
- визначає логічну послідовність подій;
- представляє результат творчої спільної діяльності.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- роздруківки “Історична цікавинка”, “Хмара слів «Вогонь»”;
- макет мобільного телефона.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Подаруй усмішку”. Перш ніж почати працювати, подаруймо одне одному усмішку, і працювати буде веселіше. Погляньте на сусіда / сусідку ліворуч і подаруйте усмішку-ласкавинку, подивіться на сусіда / сусідку праворуч і теж подаруйте усмішку. |
2. Вправа “5 слів”
|
Пригадайте нашу вчорашню подорож. Запишіть 5 слів, які пов’язані з минулою мандрівкою. Прокоментуйте свій вибір. |
3. Повідомлення теми уроку
|
Подорожуючи Березним, жевжики багато цікавого дізналися про сірники. Вони із захопленням обговорювали все, що побачили на сірниковій фабриці, і в них виникло запитання: “Вогонь — друг чи ворог?”. Сьогодні ми поговоримо про вогонь. Дослідимо і з’ясуємо, коли ж вогонь для нас є другом, а коли може стати ворогом. |
4. Історична цікавинка
|
Прочитайте текст (див. роздруківку “Історична цікавинка”).
|
5. Створення хмари слів “Вогонь”
|
Пригадайте все, що ви знаєте про вогонь, і заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Вогонь»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
6. Перегляд відео “Вогонь — друг, вогонь — ворог”
|
7. Вправа “Аргументи”
|
Наведіть по кілька аргументів на користь кожної думки.
|
||||
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи, попросіть їх заповнити таблицю протягом 5 хвилин. Під час презентації кожна команда зачитує по одному аргументу на користь вогню. Зверніть увагу дітей, що бажано не повторювати аргументи. Потім діти так само зачитують аргументи з другого стовпчика. Попросіть дітей зробити висновки: чи легко визначитися, чим є для нас вогонь? Чому так? Від чого залежить? |
8. Фізкультхвилинка
9. Вправа “Поміркуй”
|
Тимофій і Карина вирішили розпалити “мінібагаття” із сірників. До чого це може призвести? Спрогнозуйте (підр. с. 46, завд. 5). |
10. Вправа “Пригадай”
|
Розгляньте малюнки і пригадайте, що ще може стати причиною виникнення пожежі. |
11. Перегляд відео “Корисні підказки 2. Уперед, вогнеборці”
|
12. Діалог “Виклик пожежної служби”
Методичні порадиПриготуйте макет паперового мобільного телефона (або іграшкового з кнопками). Попросіть учня / ученицю уявити, що сталася пожежа і необхідно викликати пожежну команду, діючи за певним алгоритмом. Таку вправу варто виконати декілька разів, щоб діти проаналізували та запам’ятали, як правильно викликати пожежну команду й надати координати місця пожежі. |
13. Квест-вікторина “Мої дії під час пожежі”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
14. Вправа “Змоделюй”
|
Як треба діяти в кожній з описаних ситуацій? Змоделюйте дії учасників ситуацій та осіб, які стали їх свідками (підр. с. 46, завд. 7).
|
15. Вправа “Істинні — хибні”
|
За темою уроку складіть два твердження. Одне — істинне, а друге — хибне. |
16. Підсумок
|
Рефлексія.
|