ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Згода — будує, незгода — руйнує

УРОК 25. По інший бік телеекрану.
У чому сила подорожника?

Мета

  • збагачувати словниковий запас дітей відповідно до тематики тижня;
  • закріпити вміння визначати рід іменників;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • самостійно добирає та поширює необхідну інформацію природознавчого змісту;
  • порівнює інформацію природничого змісту з відомих їй та запропонованих джерел.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
  • звичайний зошит;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

Усміхніться всім миліше.
Привітайтесь: “Добрий день!”

  • З яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок?

Передайте свій настрій виразом обличчя. Усміхніться мені. А тепер поділіться своїм гарним настроєм із товаришами. Поверніться й усміхніться сусідові / сусідці праворуч, а тепер те саме повторіть для сусіда / сусідки ліворуч.

Чи у всіх тепер гарний настрій? У кого настрій покращився — плесніть у долоні!

2. Актуалізація знань

  • Пригадайте, з ким подорожуємо.
  • Куди була наша остання мандрівка?
  • Чим вона запам’яталася?

3. Повідомлення теми уроку

 

Зберіть букви, що в синіх кружечках і прочитайте слово (див. роздруківку “Таємниче слово”).

  • Яке слово утворилося?
  • Чи здогадалися, про що будемо говорити на сьогоднішньому уроці?

Нині інформацію можна знайти всюди. Ще донедавна особливо важливу роль у житті людини відігравало телебачення.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. Чи знаєте ви, що…

 

А що ви знаєте про телебачення?

Прочитайте цікаві факти про телебачення (див. роздруківку “Чи знаєте ви, що…”).

  • Що ви вже знали? Що здивувало? Про що ще хочете дізнатися? Як саме?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Перегляд відео “Цікаві факти про ТБ”

  • Які нові факти ви почули?
  • Які з них вас здивували / вразили?
  • Яка інформація зацікавила?
  • Про що захотілося дізнатися більше?

6. Вправа “Що за споруда?”

 

Пролітаючи над містом, жевжики звернули увагу на металеву споруду. Номул запропонував зупинитися й довідатися, що це. Чи знаєте ви, що це за об’єкт і для чого його створили? (підр. с. 48, завд. 1).

Інформація для вчителя

Радіовежа (радіощогла, радіобашта, телевежа, телебашта, телевізійна вежа) — висока споруда, призначена для підтримки антен для телекомунікації та трансляції (передавання) радіосигналу, зокрема телебачення. Найвищою в історії була Варшавська радіощогла, що впала 1991 року, залишивши найвищою вежу KVLY-TV.

Прототипом сучасних радіовеж вважається вежа “Ворденкліф”, спроектована та споруджена Ніколою Теслою в Нью-Йорку.

З телевеж передаються сигнали на частоті ультракоротких хвиль і вище. Ці частоти поширюються прямолінійно, лише в межах прямої видимості. Тобто, що вище розташована антена, то далі йде сигнал від неї і більший радіус зв’язку.

  • Дослідіть, яка телевежа найвідоміша у світі.

7. Фізкультхвилинка

8. Вправа “Репортаж”

 

Віктор зацікавився, як працює телебачення. Він прийшов на телестудію, де саме знімали сюжет “Подорожник — диво-рослина”. Розкажи, що спільного в подорожника із зображеними рослинами (підр. с. 48, завд. 2).

Методичні поради

Діти вже знають багато цікавих фактів про подорожник та інші лікарські рослини. Запропонуйте їм стати на короткий час репортерами, які повідомлять цікаву інформацію про подорожник / лікарські рослини. Для достовірності можна дати дітям мікрофон і зняти відеорепортаж на смартфон.

9. Вправа “Діалог”

 

Прочитайте діалог, що відбувся в телестудії між Віктором і оператором Максимом Петровичем (підр. с. 50, завд. 8).

  • Про що розповів оператор хлопчику?
  • Як можна передавати телесигнал?

10. Вправа “Намалюй”

 

Зобразіть у вигляді малюнка чи схеми один зі шляхів, якими інформація потрапляє до телеглядача (підр. с. 50, завд. 9) (див. роздруківку “Намалюй”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

11. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Які таємниці для себе відкрили?
  • Чи хотіли б працювати в телецентрі? Ким саме? Чому?



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної