ТЕМА 7. Приховані можливості речей
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Сучасні кобзарі
УРОК 10. Кобзарі завжди сучасні.
Що зберігає історичну пам’ять?
Мета
- ознайомити дітей з українськими народними інструментами;
- розповісти, хто такі кобзарі;
- продовжити ознайомлювати з містами та областями України;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння ділити текст на частини, називати їх;
- розвивати вміння переказувати медіатекст, редагувати власне висловлювання;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати повагу до історичного минулого України, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- знає, хто такі кобзарі;
- розрізняє українські музичні інструменти.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- роздруківки “Бандура та кобза”, “Цікаві факти про бандуру”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Моє серденько тріпоче —
Уявіть, що у ваших долоньках — дрібка гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємнішим для всіх, хто зараз поряд із вами. |
2. Вправа “Емоції”
|
Упродовж дня ми переживаємо величезну кількість різних емоцій. Які емоції були у вас сьогодні вранці? Розкажіть.
|
3. Вправа “5 слів”
|
Пригадайте, територією якої області ми подорожували минулого тижня. Запишіть 5 слів, які пов’язані з цією областю. Поясніть свій вибір. |
4. Передбачення теми уроку
Розгляньте контурну мапу України. Спробуйте передбачити, куди далі полетять жевжики. |
5. Робота з уривком “Сучасні кобзарі”
1 |
Самостійне читання пригоди (підр. с. 66).
Інформація для вчителя Кобзарі, бандуристи — співці-музиканти, які супроводжують свій спів грою на кобзі чи бандурі. Хоча слова “кобза” і “бандура” досить часто вживаються як синоніми, однак ці інструменти відрізняються один від одного. Кобза має вужчий, ніж бандура, корпус, коротшу шийку й меншу кількість струн. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
2 |
Вправа “Доповни речення”. Пригадайте події пригоди та доповніть речення (зош. с. 34, завд. 1). |
6. Слухання музики
1 |
“Грає бандура”.
|
2 |
Виступ гурту “Шпилясті кобзарі”.
Послухайте два твори у виконанні гурту “Шпилясті кобзарі”.
|
7. Фізкультхвилинка
|
8. Вправа “Обома руками”
|
Наведіть обома руками (зош. с. 34, завд. 2).
|
9. Цікаві факти про бандуру
(див. роздруківку “Цікаві факти про бандуру”)
Методичні порадиЦікаві факти про бандуру може розповісти вчитель. Можна дітей об’єднати у групи, розділити факти на частини й дати кожній групі частину фактів. Діти у групах самостійно опрацьовують матеріал (читають, переказують одне одному, придумують запитання за змістом). Далі кожна група розповідає факти і ставить запитання учасникам інших груп. |
10. Перегляд відео “Тернопільський музикант створює унікальні бандури для дітей”
|
11. Підсумок
|
Рефлексія.
|
12. Домашнє завдання
|
Відшукайте в довідковій літературі або інтернеті три факти про бандуру й запишіть їх у звичайний зошит (зош. с. 34, завд. 3). |
Методичні порадиДомашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх. |