ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Сучасні кобзарі

УРОК 14. Корисна смакота.
Що допомагає людині захищати себе?

Мета

  • ознайомити дітей із різноманітністю культурних рослин;
  • формувати уявлення про зернові рослини та їх зовнішній вигляд;
  • поглибити знання про значення продуктів із зернових рослин, як найголовнішого джерела енергії;
  • розширити уявлення про крупи та їхню харчову цінність;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • закріпити знання про спільнокореневі слова;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • формувати дбайливе ставлення до правильного харчування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • знає про харчову цінність каш;
  • знає, як приготувати куліш;
  • розрізняє дикі та культурні рослини.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
  • звичайний зошит;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Американський винахідник Генрі Форд сказав:

Зібратися разом — це початок,
Триматися разом — це прогрес,
Працювати разом — це успіх!

Ми зібралися, тримаємося разом і починаємо працювати. Бажаю вам усім успіху!

2. Повідомлення теми уроку

 

Ми продовжуємо разом із жевжиками подорожувати Тернопільщиною. Сьогодні на нас чекають нові пригоди й відкриття.

3. Вправа “Опиши”

 

Хоча жевжики і бояться води, вони люблять милуватися водоймами. Там, де раніше були болота, тернополяни облаштували великий став, що зачаровує будь-якої пори. Розгляньте світлини й опишіть цю окрасу міста (підр. с. 70, завд. 1).

4. Вправа “Твої варіанти”

 

Ліза і Павло прогулювалися поблизу Тернопільського ставу. Раптом пішов сильний дощ. Парасольки в них не було. Як мали діяти діти? Назвіть якомога більше варіантів дій (підр. с. 70, завд. 2).

5. Вправа “Знайди відповідь”

 

Що робити, коли на вулиці дощ? Сидіти вдома? Дивитися телевізор і сумувати? Упевнено скажемо: “Ні!”. У теплий весняний / літній дощ можна гуляти під парасолькою. Це дуже весело й цікаво.

Уважно прочитайте текст про парасольку (див. роздруківку “Текст про парасольку”).

Підкресліть у тексті кольоровими олівцями відповіді на запитання:

  • Де вперше з’явилися парасольки?
  • Для чого раніше носили парасольки?
  • Хто вперше скористався парасолькою під час дощу?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

6. Вправа “Запиши”

 

Ліза запропонувала зайти до найближчого кафе. Офіціантка порадила дітям скуштувати кулешу — традиційну кукурудзяну кашу. А яку кашу ви любите найбільше? Назвіть каші, які готують із зерен зображених рослин. Запишіть у звичайний зошит (підр. с. 70, завд. 3).

Зразок: Кукурудза — кукурудзяна каша.

Інформація для вчителя

Зернові продукти — це основне джерело енергії в раціоні людини. Найбільшу харчову цінність має гречана крупа. Вона багата на рослинні білки та жири, які легко засвоюються, містить багато калію, фосфору, магнію та заліза, вітамінів групи В. На другому місці вівсяна крупа, багата на рослинний білок, калій, фосфор, магній, кальцій, залізо, мідь, марганець, цинк, вітаміни В і Е. Рис багатий на крохмаль, але містить менше білків, жирів і вітамінів. Він легко засвоюється організмом. Зародки пшениці — це природне джерело міцного здоров’я, краси та довголіття. Усі поживні речовини, які містяться в пшениці, повністю засвоюються організмом.

7. Фізкультхвилинка

8. Перегляд відео “Як приготувати козацький куліш”

  • Яку крупу використовують для приготування козацького кулешу?

9. Вправа “Упізнай”

 

На двох тацях на блюдцях насипані: рис, манка, пшоно, гречка, пшенична та ячнева крупи.

Двом дітям зав’язують хустинками очі й дають можливість на дотик визначити, що це за крупи (можна нюхати).

  • Що допомогло впізнати крупи?
  • Які крупи впізнати було легше? Які — складніше? Чому?

10. Перегляд відео “Уся правда про каші”

  • Що нового ви дізналися про каші?

11. Вправа “Розкажи”

 

Перед обідом Павло пішов до вбиральні. Його увагу привернула інструкція біля умивальника. Розкажіть, чому важливо дотримуватися кожного етапу, коли миєш руки (підр. с. 71, завд. 4).

12. Перегляд відео “Як мити руки”

13. Вправа “Перевір”

 

Після відвідування кафе діти написали про свої враження у книзі відгуків. Перевірте записи Лізи і Павла. Чи немає в них помилок? Запишіть відгуки правильно.

Дякую за куліш

Сама смачна каша Ліза


Ще такої доброї каші я не їв. Спасибі. Павло

14. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Що нового та корисного дізналися для себе?
  • Якими знаннями поділитеся з друзями та подругами?



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної