ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Весняні радощі

УРОК 17. Назустріч весні.
Кому відомі деякі можливості об’єктів?

Мета

  • продовжити ознайомлювати дітей із містами та областями України;
  • формувати уявлення про зміни в природі навесні;
  • ознайомити з ранньоквітучими трав’янистими рослинами, вчити розпізнавати їх;
  • закріпити знання дітей про первоцвіти, занесені до Червоної книги України;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • удосконалювати вміння ділити текст на частини, називати їх;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • формувати вміння досліджувати, робити висновки та узагальнювати знання про зв’язок людини і природи;
  • розвивати творчі здібності учнів, спостережливість, уміння організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати бережне ставлення і любов до природи, бажання бути дбайливими, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • ділить текст на частини, називає їх;
  • розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
  • знає назви первоцвітів, береже природу, уміє аргументувати й доводити думку про необхідність збереження природи.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Привітання “Фант із мішечка”.

Сьогодні пропоную взяти усмішку, гарний настрій і добре серце.

Методичні поради

Перед уроком попросіть дітей записати свої імена на аркушах паперу для нотаток і покласти їх у мішечок. Під час привітання кожна дитина дістає аркуш і вітає ту, чиє ім’я там написане. Якщо дитина раптом витягне аркуш зі своїм ім’ям, нехай покладе його знов у мішечок і дістане інший.

2. Входження в картину

 

Роздивіться картину та уявіть себе в ній (див. роздруківку “Входження в картину”).

  • Що відбувається на картині? Як ви це зрозуміли?
  • Де і коли відбуваються події? Чому ви так вважаєте?
  • Що ви відчуваєте, коли дивитеся на цю картину?
  • Що вас дивує на цій картині?
  • Якби ви були на цій картині, де хотіли б опинитися? Чому?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3. Повідомлення теми уроку

 

Продовжимо разом із жевжиками подорожувати Україною. Пригадаємо ознаки весни, дізнаємося, як весна пов’язана з пригодами жевжиків.

4. Робота з текстом

1

Самостійне читання пригоди.

Прочитайте самостійно про пригоди жевжиків (підр. с. 74).

2

Вправа “Кубики-питайлики”.

Об’єднайтеся в команди і за допомогою кубиків дайте відповіді на запитання.

  1. До якої області летіли жевжики?
  2. Про що вони мріяли?
  3. Яке нове завдання отримали жевжики?
  4. Які весняні зміни їх потішили?
  5. Які ранньоквітучі рослини побачили наші мандрівники?
  6. Як жевжики виконали завдання?

Методичні поради

Діти об’єднуються в команди і по черзі підкидають кубики. Число, яке випаде на грані кубика, буде номером запитання, на яке треба відповісти. Якщо число повторюється, то кубик кидають іще раз.

3

Вправа “Чи уважно ти читаєш?”.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

4

Вправа “Намалюй”.

Намалюйте жевжиків, які радіють весні, та випишіть із тексту речення про це (зош. с. 38, завд. 1).

5. Хмара слів “Весна”

 

Пригадайте й запишіть, що вам спадає на думку, коли чуєте слово “весна” (див. роздруківку “Хмара слів «Весна»”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

6. Фізкультхвилинка “Супермени”

 

Порухайтеся під ритмічну музику. Можете не тільки повторювати рухи героїв, а й вигадувати свої.

7. Вправа “Пригадай”

  • Які весняні зміни потішили жевжиків? А які подобаються вам?
  • Які ранньоквітучі рослини побачили жевжики? Які ще первоцвіти ви знаєте?

8. Перегляд відео “Первоцвіти — перша усмішка весни”

  • Які первоцвіти згадувались у відео?
  • Про що це відео змусило вас замислитися?
  • Які висновки ви зробили?

9. Вправа “Обери і поясни”

 

Наклейте зображення рослин біля відповідних назв. Поясніть свій вибір (зош. с. 38, завд. 2).

  • Обведіть рослину, яка тут зайва.

10. Вправа “Поєднай”

 

Верба — символ України. Які приказки про неї ви знаєте?

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

11. Цікаві факти про вербу

 

Прочитайте цікаві факти про вербу (див. роздруківку “Цікаві факти про вербу”).

  • Які факти вас зацікавили?
  • Що нового ви дізналися про цю рослину?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

12. Творча робота. Вербові котики з пластиліну та вати

 

Матеріали та обладнання: кольоровий картон, пластилін, вата.


13. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Чим запам’яталася сьогоднішня подорож?



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної