ТЕМА 7. Приховані можливості речей
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Весняні радощі
УРОК 19. Харків відомий і невідомий.
Кому відомі деякі можливості об’єктів?
Мета
- продовжити ознайомлювати учнів із містами та областями України;
- здійснити віртуальну подорож до Харкова;
- дослідити, чим славиться це місто;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник учнів відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння ділити текст на частини, називати їх;
- формувати вміння робити висновки та узагальнювати знання про зв’язок людини і природи;
- розвивати вміння організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками, навички вільного спілкування;
- розвивати творчі здібності учнів, спостережливість, самостійне мислення, дослідницькі навички, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення;
- виховувати пізнавальний інтерес, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається і звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує формули ввічливості;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює власну думку, поважаючи позицію інших і дотримуючись спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- ділить текст на частини, називає їх;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- знає, чим славиться місто Харків;
- досліджує архітектурні пам’ятки Харкова;
- виконує творчу роботу і презентує її.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- роздруківки “Що об’єднує ці світлини?”, “Паспорт міста”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Ранкові враження”. Розкажіть про свої ранкові враження, продовживши речення.
|
2. Передбачення теми уроку
|
Розгляньте уважно світлини (див. роздруківку “Що об’єднує ці світлини?”). Як ви гадаєте, що їх об’єднує?
|
3. Вправа “Розгадай ребус”
|
Щоб упевнитися, що ми з вами не помилилися, розгадайте ребус і визначте, на території якого міста опинилися жевжики (підр. с. 75, завд. 1). |
4. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні ми разом із жевжиками вирушимо в чудове місто Харків і дізнаємося, чим воно славиться. |
5. Віртуальна екскурсія Харковом
1 |
Перегляд відео “Харків. ТОП-20 найцікавіших місць”.
|
2 |
Вправа “Поміркуй”. Прогулюючись вуличками міста, жевжики звернули увагу на чудернацький будинок, зовсім плаский. Як же в ньому живуть люди? Поміркуйте і висловіть свої припущення (підр. с. 75, завд. 2).
|
3 |
Вправа “Закономірність”. Продовжте ряд так, щоб утворилася закономірність (зош. с. 39, завд. 4 / підр. с. 75, завд. 3). |
6. Фізкультхвилинка
7. Цікаві факти про Харків
|
8. Перегляд відео “Харків: чому це місто називають рекордсменом”
|
Перегляньте відео і з’ясуйте, чим іще відоме місто Харків.
|
9. Створення паспорту міста
(див. роздруківку “Паспорт міста”)
Методичні порадиПідготуйте роздруківки для кожної дитини. Поясніть, що кожен має занести в “паспорт” інформацію, яку запам’ятав, або те, що було найцікавішим під час віртуальної подорожі Харковом. Віконечка, в яких є світлини, діти мають підписати. Порожні — заповнити інформацією про місто. Попросіть учнів презентувати свою роботу. Після презентації запитайте, чи в усіх паспортах подана одна й та сама інформація про місто. Поміркуйте разом, чому це так. Створіть виставку. Це дасть дітям можливість закріпити набуті знання. |
10. Підсумок
|
Рефлексія.
Визначте ТОП-3 найцікавіших особисто для вас місць Харкова. |