ТЕМА 7. Приховані можливості речей
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Весняні радощі
УРОК 20. Дива Харківщини.
Кому відомі деякі можливості об’єктів?
Мета
- дослідити, чим іще славиться Харківська область;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння ділити текст на частини, називати їх;
- формувати вміння робити висновки та узагальнювати знання про зв’язок людини і природи, досліджувати;
- вчити школярів організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати творчі здібності, спостережливість, самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати прагнення до пізнання, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається й звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує формули ввічливості;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює власну думку, поважаючи позицію інших і дотримуючись спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист своєї думки та ілюструє її прикладами;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- знає, чим славиться Харківська область;
- досліджує пам’ятки Харківської області;
- виконує творчу роботу і презентує її.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- роздруківка “Реклама”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Хто з настроєм гарним — рукою махніть.
|
2. Вправа “5 слів”
|
Запишіть у зошит 5 слів, пов’язаних із темою попереднього уроку. Поясніть свій вибір. |
3. Вправа “Збери слово”
|
Прочитайте слово за стрілочками. Що у вас вийшло?
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Річка з виноградною назвою Мерла, мальовничі пейзажі та незвичайні звукові ефекти — все це чекає на нас у селищі Городнє. Тут можна побачити і почути справжнє диво — тераси, засаджені яблуневими садами, які вміють “співати”. |
5. Віртуальна подорож до села Городнє
1 |
Перегляд відео “Співочі тераси на Харківщині”.
|
2 |
Розповідь учителя. У непримітному селі Городнє кожен охочий може відвідати унікальну і неповторну пам’ятку України “Співочі тераси”. Чудова панорама та дух таємничості справляють неабияке враження і залишають незабутні спогади. Тут дуже гарно, спокійно і затишно. Засновником терас вважають Павла Харитоненка. Він був дуже багатою і впливовою у регіоні людиною. Як у поміщика виникла ця шалена ідея і для чого за його задумом призначалися тераси, залишається загадкою донині. Існує кілька версій. За однією з них, Павло Харитоненко вирішив спорудити ці тераси для своєї дочки Наталії. Вона мала чудовий голос і часто співала для батька, прогулюючись околицями. Щороку на території українського амфітеатру під відкритим небом відбувається співочий фестиваль “Зелені тераси”. Тут виконують народні та сучасні пісні у чудових природних декораціях із квітучих яблунь. |
3 |
Перегляд мультфільму “Це наше, і це твоє. Співочі тераси”.
|
6. Фізкультхвилинка
7. Вправа “Обчисли і дізнайся”
|
Під час мандрівки Харківщиною Петро та його рідні відвідали незвичайне місце — Співочі тераси. Архітектурне диво вражає своєю акустикою: тут лунає дивовижний спів вітру і птахів. Обчисліть вираз і дізнайтеся відстань у метрах, з якої тут можна почути людський шепіт (підр. с. 76, завд. 4). 340 : 2 – 440 : 4
|
8. Вправа “Досліди”
|
Довідайтеся, на якій відстані ви розрізняєте слова, промовлені пошепки вашими однокласниками та однокласницями (підр. с. 76, завд. 5). |
Методичні порадиЦю вправу можна провести як під час уроку, так і у вільний від занять час. Попросіть дітей занотувати результати дослідження на аркуш. Запропонуйте їм проаналізувати отримані дані й створити діаграму, а потім сформулювати за нею запитання. |
9. Вправа “Поясни”
|
Петро вирішив більше дізнатися про надзвичайні властивості Співочих терас і знайшов інформацію про них в інтернеті. Чи можна вважати її достовірною? Чому? (підр. с. 76, завд. 6). |
10. Вправа “Реклама”
Восени зібрали багатий урожай фруктів. Доберіть якомога більше прикметників до іменників, опишіть / прорекламуйте свої фрукти так, щоб їх у вас купили (див. роздруківку “Реклама”). |
|
Методичні порадиОб’єднайте дітей у команди. Запропонуйте протягом 5 хвилин дібрати якомога більше прикметників до іменників, описати фрукти за розміром, кольором, формою, смаком тощо. Нехай придумають невеличкий слоган-рекламу для свого товару. Обговоріть з учнями, після чиєї реклами їм захотілося придбати товар. Чому? |
11. Підсумок
|
Рефлексія.
|