ТЕМА 7. Приховані можливості речей
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Весняні радощі
УРОК 21. Рослина-хижак.
Кому відомі деякі можливості об’єктів?
Мета
- продовжити ознайомлювати дітей з унікальними місцями Харківської області;
- з’ясувати, що таке болото;
- ознайомити з унікальною рослиною боліт — росичкою;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- формувати навички в побудові речень, складання речень у текст;
- вчити учнів організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати бережне ставлення і любов до природи, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- розрізняє водойми України;
- знає особливості природного угрупування — болота;
- знає, чим харчується болотяна рослина — росичка;
- знає правила безпечної поведінки на болоті.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- роздруківка “Хмара слів «Болото»”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Привітайте одне одного і побажайте щось таке гарне і приємне, щоб спогади про це побажання підтримували гарний настрій протягом усього дня. Налаштуйтеся на гарну роботу за допомогою руханки “Якщо ти щасливий”. |
2. Вправа “Продовж речення”
Ми подорожуємо… Обласний центр Харківської області — місто… Харків — це місто… Унікальні куточки Харківщини — це… |
3. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжимо подорожувати Харківщиною. Дізнаємося, які ще є унікальні куточки на території цієї області. |
4. Вправа “Відгадай”
Не вода, не суша —
Болото … (яке?) |
5. Хмара слів “Болото”
|
Заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Болото»”).
Пропоную вам більше дізнатися про болота. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
6. Перегляд відео “Природознавство. Озера і болота”
|
Як ви гадаєте, як утворюються болота? Перегляньте відео і з’ясуйте, чи правильні ваші припущення. Під час перегляду доповніть хмару слів.
|
7. Фізкультхвилинка “Руханка з рослинами”
|
Час нам всім відпочивати. Руханку веселу розпочніть, за рослинами ви рухи повторіть. |
8. Вправа “Подивись і розкажи”
|
Бабуся Петра — біолог. Вона розповіла, що на болотистих місцях Харківщини є унікальна рослина, занесена до Червоної книги України, — росичка (підр. с. 76, завд. 7). Подивіться відео і спробуйте пояснити, чому рослина харчується комахами.
|
9. Вправа “Продовж речення”
|
Продовжте речення (зош. с. 39, завд. 2). Поясніть свої думки. |
10. Перегляд відео “Які вони — рослини-хижаки?”
|
11. Вправа “Віднови діалог”
|
Петро з бабусею говорили про диво-рослину. Відновіть їхній діалог і розіграйте у парах (підр. с. 77, завд. 8). |
12. Вправа “Істинне — хибне”
|
Пригадайте, що ви дізналися про росичку. Визначте, які твердження істинні, а які — хибні. Обведіть відповіді (зош. с. 39, завд. 3). |
13. Вправа “Обери”
|
Петро вирішив піти на болото, аби побачити і сфотографувати росичку. Оберіть поради, яких він має дотримуватися, аби прогулянка була безпечною (підр. с. 77, завд. 9). |
14. Підсумок
1 |
Рефлексія.
|
2 |
Вправа “5 слів”.
|