ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Весняні радощі

УРОК 22. Цікаві школи світу.
Які лайфхаки допомагають навчатися?

Мета

  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • ознайомити з незвичайними школами світу, їхніми традиціями та особливостями;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • формувати навички в побудові речень, складанні речень у текст;
  • розвивати вміння організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками, навички вільного спілкування;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • дитина виявляє інтерес до подорожей Україною і світом;
  • розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію.

Обладнання

  • звичайний зошит;
  • мішечки червоного і жовтого кольорів, пазли у конвертах, конструктор “Лего”;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

У кожного з вас зараз свій особливий настрій. Пропоную скласти в червоний мішечок усі негативні емоції (неспокій, злість, образу, сум, тощо) і викинути його. А з жовтенького мішечка дістати і взяти собі позитивні емоції та сподівання щодо сьогоднішнього уроку.

  • Хто бажає висловити свої сподівання та побажання?
  • Подумки скажіть добрі слова одне одному і всьому, що вас оточує.

2. Гра “Диво єдності”

 

Усі ви різні та водночас схожі між собою бажанням подорожувати. Пропоную в цьому переконатися.

Махніть правою рукою ті, що побували влітку на морі.
Підстрибніть ті, що відвідали цікаві музеї.
Плесніть у долоні ті, що їздили до рідних в іншу область (село, місто тощо).
Нехай присядуть ті, що мріють наступного року поїхати в мандрівку.

Методичні поради

Кожен педагог добре знає своїх вихованців, тому добере такі місця подорожей, що кожен учень / кожна учениця хоча б раз обов’язково виконає рух.

3. Вправа “Збери пазли”

 

Для того, щоб дізнатися, куди далі помандруємо, нам треба попрацювати в командах і зібрати пазли (див. роздруківку “Збери пазли”).

  • Що спільного в цих картинках? Яке спільне слово можна дібрати до всіх світлин?
  • Доберіть спільнокореневі слова до слова школа. Визначте, до яких частин мови належать дібрані слова.
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. Хмара слів “Школа”

 

Заповніть хмару слів. Запишіть слова, що спадають вам на думку, коли чуєте слово “школа” (див. роздруківку “Хмара слів «Школа»”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Повідомлення теми уроку

 

Чи здогадалися, куди буде наша мандрівка?

Сьогодні ми мандруватимемо світом і дізнаємося про незвичайні школи, які існують у різних куточках Землі.

  • Що ви хотіли б побачити? У яких країнах побувати? Чому саме в них?
  • Які школи ви уявили?
  • Що незвичайного може бути у школі?

6. Вправа “Вірю – не вірю”

 

Пропоную вам зараз послухати деякі твердження й за допомогою цеглинок показати, чому ви вірите, а чому — ні. Зелена цеглинка — вірю, червона — не вірю.

Чи вірите ви, що …

  • існують кочові школи.
  • у деяких країнах діти до школи пливуть на індивідуальних човнах.
  • існує школа, де дозволяють робити все, що забороняють батьки.
  • існує школа, учні якої не мають можливості зібратися разом для загальної лінійки.
  • Чи були твердження, які змусили вас сумніватися під час відповіді? Чому?

7. Фізкультхвилинка “Дружби добрий знак”

 

Разом зі своїми друзями потанцюйте і відпочиньте.

8. Перегляд відео “Цікаві школи світу”

  • Про які школи ви дізналися?
  • Яка інформація про школи в інших країнах вас зацікавила?
  • Які шкільні традиції інших країн вам сподобалися? Чому?
  • Що хотіли б запозичити?
  • Які традиції ви не хотіли б бачити в нашій школі? Чому?
  • Якими словами доповните свою хмару слів?

9. Цікаво знати

 

Прочитайте цікаві факти про незвичайні школи, що існують у світі (див. роздруківку “Цікаво знати”).

  • Який факт вас зацікавив найбільше? Чому? Розкажіть про це в класі.

Методичні поради

Запропонуйте дітям об’єднатися в групи. Кожна група читає і розповідає про одну школу, ставить однокласникам запитання до своєї розповіді. Потім діти діляться враженнями.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Перегляд відео “Найкрутіші школи світу”

  • Чим вас зацікавили школи, про які ви щойно дивилися?
  • У якій школі захотілося побувати / повчитися? Чому?

11. Підсумок

1

Рефлексія.

  • Чи було вам цікаво подорожувати?
  • Які відкриття зробили для себе?

2

Вправа “Долоньки” (див. роздруківку “Долоньки”).

Запишіть на пальчиках відповіді на запитання:

  • Великий палець — Який ваш настрій?
  • Вказівний — Що цікавого ви вивчили сьогодні?
  • Середній — Що було важко? Які були труднощі?
  • Безіменний — Що найбільше сподобалося сьогодні?
  • Мізинець — Про що ще ви хочете дізнатися? Що зацікавило?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

12. Домашнє завдання

 

Напишіть, про яку школу ви мрієте. Що хочете змінити (удосконалити) у своєму класі? У школі? Чи до снаги це вам? Із чого варто розпочати? Поясніть свої міркування.

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної