ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Весняні радощі

УРОК 23. Хто такі лайфхакери?
Які лайфхаки допомагають навчатися?

Мета

  • дати уявлення про те, що означає слово “лайфхак”;
  • дослідити, які якості потрібні лайфхакеру;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • формувати вміння будувати речення, складати з речень текст;
  • розвивати вміння організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками, навички вільного спілкування;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Вправа “Павутинка побажань”.

У такий чудовий день побажаємо одне одному щось приємне і гарне. А допоможе нам у цьому нитка-павутинка. Ви говорите побажання своєму сусідові / своїй сусідці й передаєте йому / їй клубочок, а нитка-павутинка залишається у вас у руках. Подивимось, яка ж павутинка побажань у нас вийде.

2. Вправа “Пригадай”

 

Пригадайте якомога більше предметів або живих істот, водночас і м’яких, і пухнастих. Намалюйте їх (зош. с. 39, завд. 1).

  • Розкажіть, кого або що ви намалювали. Чому?

3. Ігрова ситуація “Що в мішечку?”

 

У цьому мішечку є щось цікаве. Треба опустити руку в мішечок, знайти якийсь предмет і, не дістаючи його, на дотик визначити, що це. (У мішечку різні предмети: тарілка, ложка, виделка, ручка, прищіпка, одноразова скляночка тощо)

  • Для чого потрібна кожна з речей, що були в мішечку?
  • Як ви гадаєте, як іще можна використати ці речі? У яких ситуаціях? Наведіть приклади.

4. Вправа “Збери слово”

 

Чи замислювалися ви над тим, хто придумує, як креативно використати звичайні речі, аби полегшити життя?

Щоб дізнатися, як називають таку людину, треба розшифрувати слово (див. роздруківку “Збери слово”).

  • Яке слово утворилося?
  • Чи чули ви його раніше?
  • Чи знаєте ви, хто такий лайфхакер? Спробуйте пояснити значення цього слова.
  • Хтось із вас зміг виконати завдання усно?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Повідомлення теми уроку

 

Сьогодні дізнаємося, що таке лайфхаки і хто такі лайфхакери, як стати лайфхакером.

6. Що таке лайфхак?

Лайфхак — маленька хитрість або корисна порада, яка допомагає розв’язувати побутові проблеми, тим самим заощаджуючи час, робить життя простішим.

Де ж узялося це слово, що тепер стало таким модним?

У 2004 році британський журналіст Денні О’Браєн поєднав слова life (“життя”) та hack (“злам”). Це набір методів і прийомів “зламу” навколишнього життя для спрощення досягнення поставлених цілей за допомогою різних корисних порад і хитрих трюків.

Українські еквіваленти цього слова — “кмітливість”, “рецепт”, “знахідка”. У 2006 році Американська спілка з вивчення діалектів назвала lifehack одним із найкорисніших нових слів.

  • Що нагадує вам друга частина слова “лайфхак”? Адже всі знають, хто такі хакери. Та що ж означає цей таємничий корінь “хак”?

Значення слова

Англійське слово “hack”, що буквально перекладається як “рубати”, у середовищі комп’ютерщиків означає “знайти ефективний спосіб розв’язання проблеми”.

Можливо, і ви знаєте, як зробити щось просто, швидко та ефективно? Наприклад, як виступити перед величезним залом, не показавши свого хвилювання? Або як швидко вивести з білої тканини пляму від кави? Як накреслити коло без циркуля? Ефективні та нестандартні відповіді на такі запитання — це і є лайфхаки.

У 2011 році слово “лайфхак” потрапило до онлайнового “Оксфордського словника”.

Що й казати — є навіть категорія людей, які називають себе лайфхакерами! Якщо звичайні хакери “зламують” чиїсь комп’ютери чи бази даних, то лайфхакер — той, хто здатний “зламувати” життєві проблеми найнеочікуванішими способами.

7. Поради юному лайфхакеру

 

Прочитайте поради для лайфхакерів (див. роздруківку “Поради юному лайфхакеру”). Поясніть, як ви розумієте їх.

Що більше лайфхаків ви матимете у своєму розпорядженні, то більше часу зможете економити. А люди, що бачитимуть, як оригінально ви долаєте проблеми, зможуть тільки здивовано вигукнути: “Геніально!”

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

8. Фізкультхвилинка “Україно, ми твоя надія”

9. Перегляд відео “17 лайфхаків з повітряними кульками”

Методичні поради

Покажіть дітям звичайну повітряну кульку і запитайте, як іще можна її використати? Попросіть дітей стати на деякий час лайфхакерами й запропонувати свої ідеї. Після цього запропонуйте переглянути відео і з’ясувати, які ще лайфхаки можна придумати з повітряною кулькою. Після перегляду запитайте, чи побачили діти лайфхаки, які вони б могли використати у своєму житті? Коли? Для чого?

10. Юні лайфхакери

 

Об’єднайте дітей у групи й запропонуйте кожній групі придумати свій лайфхак.

11. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Придумайте лайфхак, який поліпшить настрій тим, у кого він зіпсувався.
  • Про який корисний лайфхак ви розкажете вдома?

12. Домашнє завдання

 

Запитайте в рідних і друзів, якими лайфхаками користуються вони. Коли і для чого?

Занотуйте у звичайний зошит і презентуйте на наступному уроці.

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної