ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Весняні радощі

УРОК 24. Навчальні родзинки.
Які лайфхаки допомагають навчатися?

Мета

  • розповісти, чому Харків називають містом студентів;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • формувати вміння будувати речення, складати з речень текст;
  • розвивати вміння учнів організовувати свою навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію.

Обладнання

  • роздруківки “Пригадай”, “Ланцюг живлення”;
  • м’яч, канцелярські скріпки, фломастери, 5 паперових одноразових стаканчиків, канцелярська гумка, кольоровий папір, ножиці, клей ПВА.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Вправа “Привітання-кодування”.

Пропоную вам привітатися закодованим ритмом. Кожен із вас має проплескати долонями певний ритм, а всі уважно послухати й повторити цей ритм-кодування. Так ми з вами створимо чудове ритмічне привітання-кодування.

2

Гра “Весняний алфавіт”.

Пропоную вам пограти у гру “Весняний алфавіт”. Умова гри дуже проста. Я називаю букву алфавіту, а ви називаєте слово, яке починається на цю букву і пояснюєте, як це слово пов’язане з весною. Наприклад, буква “п” — підсніжник, бо навесні розцвітають підсніжники, буква “с” — сонечко, бо навесні сонечко світить лагідніше тощо.

Методичні поради

Цю гру краще проводити в колі з м’ячем. Ведучий (учитель) називає букву алфавіту і кидає м’яч будь-кому в колі. Той називає слово, дає пояснення і повертає м’яч ведучому (учителю). Наступного разу можна м’яч можна передавати по колу. Діти називають букви алфавіту своїм сусідам і слухають пояснення. За бажання букви можна повторювати, але слова на однакову букву мають бути різними.

2. Вправа “Пригадай”

 

Розгляньте світлину і поясніть, як зображене на світлині пов’язане з темою минулого уроку (див. роздруківку “Пригадай”).

  • Чи може зображене бути пов’язане з темою сьогоднішнього уроку? Як?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3. Повідомлення теми уроку

 

Ми продовжимо говорити про лайфхаки. Дізнаємося, чи можуть лайфхаки допомогти під час навчання, і як саме.

4. Перегляд відео “Харків. Проспект Науки”

  • Про який університет ідеться у відео?
  • Які скульптури ви побачили біля університету?

5. Вправа “Опиши”

 

На офіційному сайті Харкова city.kharkov.ua/uk/ Блискавка прочитала, що місто вважають студентською столицею України. У ньому навіть є пам’ятник студентові. Опишіть скульптуру за фотографією (підр. с. 78, завд. 1).

6. Вправа “Закономірність”

 

Третьокласники вирішили провести опитування й довідатися, що допомагає студентам успішно навчатися. Студент Харківського політехнічного інституту Тимофій вважає, що йому допомагають математичні здібності. Оцініть, наскільки ці здібності розвинені у вас. Поясніть, яку закономірність використали в побудові вежі А. Побудуйте / доповніть вежу Б за такою самою закономірністю (зош. с. 40, завд. 1 / підр. с. 78, завд. 2).

7. Перегляд відео “Математичні лайфхаки”

 

Подивіться відео і з’ясуйте, які лайфхаки можуть допомогти під час розв’язання прикладів на множення.

8. Фізкультхвилинка “Україно, ми твоя надія”

9. Вправа “Коло без циркуля”

 

Богдан вивчає математику в університеті радіоелектроніки і ділиться лайфхаком, як накреслити коло без циркуля. Навчиться й ви такого прийому (зош. с. 40, завд. 2 / підр. с. 80, завд. 6).

10. Перегляд відео “Код Кнорозова”

 

Перегляньте анімаційний фільм “Код Кнорозова” — про харків’янина Юрія Кнорозова, який розгадав таємницю писемності індіанців майя. Які лайфхаки допомогли вченому?

11. Вправа “Побудуй вежу”

 

Громадянка Алжиру Надін — студентка Харківського юридичного університету. Дівчина вважає, що успішно навчатися їй допомагає вміння працювати в команді. А чи вмієте ви співпрацювати з іншими? Які навички командної роботи вам варто розвивати чи вдосконалювати? Розкажіть про це у класі (підр. с. 79, завд. 3, 4).

Побудуйте свою вежу з паперових стаканчиків за описом.

Візьміть 5 одноразових стаканчиків. До канцелярської гумки прив’яжіть 5 мотузочок завдовжки 20-25 см.

Завдання команди — побудувати зі стаканчиків піраміду, не торкаючись їх руками.

12. Вправа “Опиши”

 

Студентка Академії дизайну і мистецтв Катерина родом з Білорусі. Вона розвиває свою спостережливість — наприклад, уважно стежить за птахами. По черзі кидаючи гральний кубик, опишіть голубів. Відповідайте на запитання, номер якого випаде (підр. с. 79, завд. 5).

  • Якого кольору птах?
  • Перелітний чи осілий вид?
  • Чим харчується?
  • Який на вигляд?
  • Де мешкає?
  • Які особливості його поведінки?

Змоделюйте ланцюг живлення (див. роздруківку “Ланцюг живлення”), де однією з ланок є голуб.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

13. Творча робота

 

Індіанка Амала розповідає, що її успішному навчанню в економічному університеті сприяє хобі — адже воно добре знімає втому. Захоплення дівчини — виготовляти прикраси з паперу й дарувати їх одногрупникам. Виготовте і ви квітку за інструкцією. Прикрасьте нею класну кімнату (підр. с. 80, завд. 7).

За цим зразком ви можете створити квіти з пелюстками іншої форми.

14. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Які нові лайфхаки відкрили для себе?
  • Які лайфхаки хочете перевірити / використати?

15. Домашнє завдання

 

Запишіть, що допомагає вам у навчанні (зош. с. 40, завд. 3).

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної